برترین گلزن جهان جایزه علی دایی را می‌گیرد اردیبهشت۰۶

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

برترین گلزن جهان جایزه علی دایی را می‌گیرد

فوتبال ایران – برترین گلزن سال فوتبال جهان، از این پس و با آغاز هر سال میلادی از سوی سازمان ملی قهرمانان ایران که یک NGO محسوب می‌شود، جایزه بین‌المللی علی دایی را دریافت خواهد کرد.

سعید حق‌وردی، رئیس سازمان ملی قهرمانان با تأیید این خبر می‌گوید‌: «با توجه به رسالت این سازمان که همانا حمایت همه‌جانبه از عموم قهرمانان و مدال‌آوران و پیشکسوتان تاریخ ورزش ایران است، در جلسه امروز (دیروز) این سازمان مصوب کردیم که از ابتدای سال میلادی آینده (دی امسال) برای حمایت همه‌جانبه از اسطوره‌های بزرگ ایرانی، به برترین گلزن تیم‌های ملی جهان در سال که بیشترین تعداد گل‌ زده را داشته باشد جایزه و یادبود بین‌المللی علی دایی سلطان گل جهان اهدا شود. ما باید قدر مفاخر و اسطوره‌های کشورمان را بدانیم‌‌؛ این بزرگان همگی از الگوهای بزرگ اجتماعی برای نسل جوان هستند و باید در حفظ جایگاه و‌ شأن منزلت این عزیزان کوشا باشیم. هر زمان که ما خودمان به ثروت‌های ملی احترام گذاشتیم، جهانیان اسطوره‌های ما را الگوهای بین‌المللی کردند.»
در حالی این سازمان مردمی و خصوصی به این نتیجه رسیده که نام اسطوره فوتبال ایران و آقای گل جهان را دوباره پررنگ کند که فدراسیون فوتبال که در همه جای دنیا متولی چنین حرکاتی است در خواب خرگوشی به سر می‌برد و قدر افرادی مثل دایی را نمی‌داند و هیچ اقدام مشابه‌ای نکرده است.