جمشید مشایخی در تمرین پرسپولیس: ایرانی‌ها به کسی توهین نمی‌کنند دی۰۸

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

جمشید مشایخی در تمرین پرسپولیس: ایرانی‌ها به کسی توهین نمی‌کنند

جمشید مشایخی پس از حضور در تمرین پرسپولیس گفت: امثال مسی و دایی بزرگان فوتبال دنیا هستند و مطمئنم کسانی که به مسی آن حرف‌ها را زدند، ایرانی نبودند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشچجویان ایران (ایسنا)،‌ جمشید مشایخی – بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون ایران – پس از آن که در تمرین امروز (شنبه) پرسپولیس حضور یافت در جمع خبرنگاران قرار گرفت و درباره حضورش در تمرین این تیم گفت: از قدیم درباره ورزش و انسانیت خیلی حرف‌ها شنیده‌ام. اولین ورزش کشور ما ورزش زورخانه‌ای بوده و بعدها نام مولا علی (ع) هم به آن گره خورده است. در واقع ورزش‌های دیگر فرزندان ورزش‌ زورخانه‌ای هستند. حالا هم مهم این است که جوانان ما به ورزش روی بیاورند.

 

وی ادامه داد: در فوتبال انسان‌های بزرگی دیدم و امروز هم به همین صورت امیدوارم ورزشکاران ما در فوتبال، والیبال، بسکتبال و وزنه‌برداری موفق باشند اما مهم‌تر از هر چیز دیگری این است که در دنیا قهرمان اخلاق شویم و مثلا اگر تیمی که به آن علاقه‌مند هستیم شکست‌ خورد حرف‌های زشت به هم نزنیم. بزرگترین نویسندگان خارجی دنیا درباره فرهنگ و ادب ما مطلب نوشته‌اند و من از این حرف‌ها را خودم نمی‌زنم.

 

این بازیگر قدیمی سینما همچنین در پاسخ به سوالی درباره تصمیمش برای دیدار با مسی اظهار کرد: مسی فوتبالیست برجسته‌ دنیا است. امثال او و علی دایی جزو بزرگان فوتبال دنیا هستند. اگر حرفی به مسی گفته شده مطمئنم کار ایرانی‌ها نبوده چون ایرانی‌ها ادب و انسانیت دارند و به کسی توهین نمی‌کنند. من به خاک و مردم کشورم افتخار می‌کنم.