سیماى ارومیه میزبان آقای گل دنیا/ نگرانی علی دایی از خشک شدن دریاچه ارومیه اردیبهشت۱۰

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

سیماى ارومیه میزبان آقای گل دنیا/ نگرانی علی دایی از خشک شدن دریاچه ارومیه

علی دایی که برای شرکت در یک مسابقه خیریه فوتسال به ارومیه سفر کرده است، چهارشنبه شب در برنامه پخش زنده (اولدوز) به همراه سیدمحمد پنجعلی و سیروس دین‌محمدی شرکت کرد.
على دایى که با پرواز دوم تیم پیشکسوتان به مرکز آذربایجان غربی سفر کرده بود،بلافاصله از فرودگاه بین‌المللی ارومیه به مرکز صداوسیمای این شهر رفت تا مهمان ویژه برنامه اولدوز باشد.
آقای گل فوتبال دنیا که با زبان شیرین آذری صحبت می‌کرد،با افتخار از اصالت آبا و اجدادی خود سخن گفت و اظهار داشت به آذری بودن خودش افتخار می‌کند.
علی دایی از حضورش برای اولین بار در شهر زیبای ارومیه و دریاچه ارومیهگفت.و این‌که سابق بر این در سنین کودکی و نوجوانی همراه خانواده برای گردش و شنا به دریاچه ارومیه آمده، اما با تمام علاقه‌ای که برای دیدن شهر ارومیه داشته،این فرصت تا چهارشنبه شب قسمتش نشده بوده.
شهریار فوتبال ایران درخصوص وضعیت فعلی دریاچه ارومیه نیز صحبت کرد.علی دایی گفت: دوران کودکی که به دریاچه ارومیه می‌آمدیم،شرایط خیلی خوبی داشت.اما متاسفانه درحال حاضر این دریاچه زیبا خشک شده است.در همین لحظات بود که مسئول دریاچه ارومیه اعلام کرد: آقای دایی را سفیر دریاچه ارومیه می‌کنیم.


علی دایی در خصوص خشک شدن دومین دریاچه آب شور دنیا از مسئولان ذیربط گله کرد.در نهایت نیز در مسابقه تلویزیونی این برنامه که پیرامون دریاچه ارومیه بود شرکت کرد و به گزینه شماره دو رای داد.
اسطورۀ فوتبال ایران همچنین از خاطرات دوران کودکی و علاقه‌اش به فوتبال و مخالفت‌های زنده‌یاد ابوالفضل دایی با این رشته ورزشی و در مقابل آن، از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های مادرش صحبت کرد : پشت خانه‌مان با توپ پلاستیکی بازی می‌کردیم.پدرم خدابیامرز اجازه نمی‌داد فوتبال بازی کنم.اما مادرم همیشه از من حمایت می‌کرد.پدرم می‌گفت که باید درس بخوانم تا مهندس بشوم.اما زمانی که به عضویت تیم‌ملی درآمدم، شب‌های قبل از مسابقه تلفن می‌کرد و می‌گفت شب زود بخواب که فردا مسابقه داری.
در ادامه مجری برنامه در مورد تعداد گل‌های ملی علی دایی سوال کرد که شهریار فوتبال ایران در این مورد نیز پاسخ لازم را داد.