برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

مطلب مجله So Foot فرانسه در مورد فوتبال ایران و علی دایی

براساس گزارش مجله فرانسوی «So Foot، علی دایی کاپیتان و سرمربی پیشین تیم ملی کشورمان جزو بازیکنانی بوده که نقشی ویژه در وارد کردن کشورش در نقشه جهانی فوتبال داشته است.
در این گزارش آمده است: چیزی که ما پیش از علی دایی از فوتبال ایران به صورتی مبهم می‌دانستیم، این بود که ایرانی‌ها به خوبی فوتبال بازی می‌کنند و البته سبیل‌های مردانه خوبی هم دارند! چیزی که ما از کشور ایران با علی دایی شناختیم این بود که ایرانی‌ها دیوانه فوتبال هستند. ستاره بی‌چون و چرای فوتبال ایران سابقه بازی درتیم‌های آلمانی از جمله بایرن مونیخ از ایالت باواریا را دارد و بیش از ۱۰۰ گل برای تیم ملی ایران به ثمر رسانده است. بله، علی دایی تأثیر زیادی برای قرار گرفتن ایران در نقشه جهانی فوتبال داشت.
در ادامه این گزارش با اشاره به نسل بعدی فوتبال ایران (بعد از علی دایی) عنوان شده است: سال گذشته تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور داشت و با افتخار و شجاعت منحصربه‌فردی از حیثیت خود دفاع کرد. از زمان علی دایی ما به فوتبال ایران، لیگ فوتبال این کشور و دربی آتشین آن (دربی شهر تهران) علاقه‌مند شده‌ایم و کنجکاوی ما به فوتبال این کشور را به شیفتگی تبدیل کرده است. تمامی اینها از علی دایی شروع شد.

لینک منبع +