گزارش ویژه: آخرین وضعیت صبا، دایی و بازیکنان تیر۰۱

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

گزارش ویژه: آخرین وضعیت صبا، دایی و بازیکنان

به گزارش “ورزش سه”، داستان سال گذشته برای صبای قم یکبار دیگر اتفاق افتاد و باز هم یک اسپانسر که وعده حمایت مالی از این تیم را داده بود ناپدید شد.
در پایان فصل ۹۴-۹۳ باشگاه صبا قصد داشت تیم فوتبال خود را به بخش خصوصی واگذار کند که سیروس محجوب حامی مالی باشگاه ملوان در سال گذشته‌اش پیش قدم شد و حتی با حضور در استانداری قم پیش قرارداد را امضاء کرد اما کمتر از ۲۴ ساعت از طریق دوستان خود گفت نمی‌خواهد تیمداری کند.
وضعیت نامشخص صبا تا دو هفته به آغاز مسابقات لیگ پانزدهم ادامه داشت تا اینکه سیدمهدی صادقی استاندار قم سید عبدالرضا موسوی رئیس هیأت مدیره هواپیمایی زاگرس را جذب و به عنوان حامی مالی صبای قم معرفی کرد که او تا نیم‌فصل به تعهدات خود عمل کرد و نیمی از قرارداد اعضای تیم را داد اما پس از آن خبری از او نبود و هیچ پرداختی نداشت.
بلاتکلیفی مجدد صبا موجب شد استانداری قم دوباره دست به کار شود و برای واگذاری تیم به بخش خصوصی اقدام کند که پس از رایزنی‌های مختلف فردی به نام جواد شهبازی که مثل محجوب، سال گذشته مدعی خرید باشگاه ملوان شده بود اما با شانه خالی کردن از آن وضعیت این تیم پرهوادار نامشخص کرد، حامی مالی باشگاه صبا شد.
شهبازی اول قصد داشت برای خرید باشگاه نفت اقدام کند اما از طریق یکی از مدیران فوتبالی به سمت صبا سوق داده شد تا آن را بگیرد چراکه شرایط واگذاری بهتری از تیم تهرانی داشت؛ شهبازی ابتدا نزد علی دایی رفته تا چگونگی خرید صبا را مطلع شود که دایی به او می‌گوید استاندار قم رئیس مجمع باشگاه صبا است و باید با آنها صحبت کند؛ بنابر این برخلاف ادعای برخی اخبار دایی هیچ رابطه قبلی با این فرد سرمایه‌گذار نداشته است.
پس از جلسات متعدد، شهبازی به عنوان حامی مالی صبا معرفی می‌شود و او با مدیری که انتخاب کرده بود برای جذب یا تمدید قرارداد بازیکنان اقدام می‌کند؛ علاوه بر آن او گفته بود تا پنجم تیرماه(شنبه هفته آینده) مطالبات فصل گذشته را پرداخت خواهد کرد اما بی‌خبری از شهبازی طی روزهای اخیر و نامشخص بودن وضعیت صبا موجب شد تمرینات این تیم که قرار بود از روز شنبه این هفته(بیست و نهم خردادماه) آغاز شود، لغو گردد.

 

این حامی مالی طی روزهای اخیر درگیر مطالبات اعضای تیم صبا نبوده که همین مسئله موجب اعتراض علی دایی در جمعی به وضعیت تیم شود و او عنوان کند:«بازیکنان فوتبال گناه دارند؛ چرا مدیران و اینگونه حامیان مالی به راحتی وارد فوتبال می‌شوند اما تعهد اعضای تیم‌شان را با وجود قراردادی که امضاء کردند پرداخت نمی‌کنند؟ متاسفانه این بدعت غلط بین مدیران فوتبالی جا افتاده که بخشی از قراردادها را همواره پرداخت نمی‌کنند؛ چرا نباید ضمانت‌نامه‌ای از این افراد گرفته شود؟»

 

صبا طی روزهای اخیر با بازیکنان مورد نیاز علی دایی تمدید قرارداد کرده و نفراتی هم جذب این تیم شده‌اند که به ادعای کارشناسان می‌توانستند صبا را جزء مدعیان کسب سهمیه آسیایی قرار دهند اما شانه خالی کردن اسپانسر این تیم باعث شده وضعیت نامشخصی در باشگاه قمی‌ها به وجود آید؛ البته محمدرضا کشوری‌فرد مدیرعامل فصل گذشته باشگاه صبا تلاش زیادی برای عدم وقوع این اتفاقات طی روزهای اخیر انجام داد ولی اقدامات او نیز به دلیل عدم حمایت اسپانسر مورد نظر، بی‌ثمر ماند.
برخلاف برخی اخبار، انحلال صبا مطرح نیست و این تیم در فصل آینده به کار خود ادامه خواهد داد اما بازیکنان در این شرایط می‌توانند قراردادشان را در صورت پیشنهاد خوب فسخ کرده و به باشگاه جدید بروند چون آنها با مدیری که شهبازی منصوب کرده بود قرارداد امضاء کردند؛ نه با باشگاه صبا!
از طرف دیگر علی دایی قرارداد رسمی با صبا امضاء نکرده که بخواهد آن را فسخ کند یا از همراهی تیم انصراف دهد؛ پس بنابر این او نیز با ادامه این روند بلاتکلیف تیم قطعا قطع همکاری خود را با صبا اعلام خواهد کرد.
با وضعیت نامشخصی که صبا دارد طی هفته جاری تکلیف قطعی این تیم با برگزاری جلسه‌ای با حضور مسؤولان استان قم مشخص خواهد شد که تیم با چه شرایطی در فصل آینده لیگ برتر شرکت کند.
اما چیزی که نباید از آن گذشت ضربه خوردن بازیکنان صبا و ستاره‌های این تیم است که پیشنهادات‌شان را رد کردند و حاضر به تمدید قرارداد یا پیوستن به این تیم شدند؛ شاید برخی از آنها هنوز پیشنهادات‌شان پابرجا باشد اما مطمئنا عده‌ای نیز در این بین باید در صبایِ بی‌پول بمانند یا بازیکن آزاد شوند!