حرف‌های علی دایی درباره عکس حاشیه‌ساز اسفند۰۷

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

حرف‌های علی دایی درباره عکس حاشیه‌ساز

علی دایی در گفتگویی اختصاصی با “ورزش سه” به نکاتی اشاره می‌کند که مرورش قطعاً برای خوانندگان ما جذاب است…

در آستانه بازی با پرسپولیس وضعیت تیم شما چطور است؟

بد نیست، البته امیدوارم قبل از بازی برابر ما، پرسپولیس در آسیا نتیجه بسیار خوبی بگیرد و با شادی به تهران برگردد.

یعنی هنوز به پرسپولیس تعصب دارید؟

چرا که نه، پرسپولیس تیم خود من و عشق جوانی تا امروز من است. من عاشق تیم محبوب خودم هستم، چه زمانی که بازیکنش بودم، چه زمانی که رقیبش بودم و چه حالا که مربیگری می‌کنم.

اما حتی حالا زمانی که با پرسپولیس بازی دارید، بسیار متعصبانه وجدی به برد برابر پرسپولیس فکر می‌کنید وبه گونه‌ای برخورد دارید که برخی تصور دارند در حال انتقام از این تیم هستید.

من عاشق پرسپولیس هستم اما به جز دیدارهای مستقیم برابر این تیم، چه نفت امروز و چه صبا وراه آهن و سایپای دیروز، برابر این تیم همه تلاشم را می‌کنم.

اگر روز آخر لیگ باشد و حریف پرسپولیس شما باشید واین تیم برای قهرمانی یک امتیاز بخواهد و کسب ۳ امتیاز و یک امتیاز در جدول برای شما فرق نداشته باشد، آن وقت چه می‌کنید؟

آن وقت با تمام تلاشم برای ۳ امتیاز می‌جنگم، چرا که فوتبال من یعنی عشق و تعصب و بالاتر از این ۲ یعنی وجدان، وجدان خودم را به راحتی نمی‌فروشم حتی برابر تیمی که با تمام وجودم به آن علاقه دارم.

با این همه علاقه، چرا با پرسپولیس فوتبالتان را تمام نکردید و رفتید صبا و سایپا…

چون من را نخواستند و بیرونم کردند، آن هم بعد از سالی که در لیگ کشور آقای گل شده بودم.

اگر بر می‌گشتید به ۱۳ سال قبل، به درخواست واسطه گری برای آشتی با علی پروین جواب می‌دادید تا در پرسپولیس بمانید؟ البته بعدها آقای دکتر دادگان شما را با هم آشتی داد.

نه، شاید اگر در پرسپولیس می‌ماندم، مسیر فوتبالم عوض می‌شد و دیگر فوتبالیست، مربی نمی‌شدم واصلا شاید از فوتبال فاصله می‌گرفتم، رفتن به سایپا و مربی این تیم شدن و بعد هم قهرمان شدن و حضور در تیم ملی، همه اینها سرنوشتی بودند که با رفتن از پرسپولیس برایم رقم خورد.

راستی یک سؤال، چرا تیم‌های تحت هدایت شما بعد از رفتن شما افت می‌کنند؟مثلاً راه آهن که افتاد و پرسپولیس که از رتبه دوم شما رفت به عنوان هشتم و صبای امروز؟

همه این تیم‌ها مشکل مالی داشتند، زمان ما هم داشتند اما بعد از رفتن ما مشکلات خودنمایی کرد. همین حالا مرفاوی که جای من را در صبا گرفته برای موفقیت این تیم بسیار تلاش کرده ومن می‌بینیم که او متحمل چه دردسرها و سختی های شده است.

من تصور می‌کنم شما به گرفتن تیم‌های مشکل دار مثل راه آهن و صبا و نفت بیشتر تمایل دارید تا سپاهان و تراکتور سازی، این را می گویم چون می دانم و در جریان پیشنهاد تیم‌های بزرگ به شما هستم.

البته درست می‌گویید اما من باید در تهران بمانم و نمی‌توانم بنا به دلائلی در تیم‌های خارج از تهران کار کنم.

در فوتبال حرفه‌ای رنگ پیراهن تیم‌ها اهمیتی ندارد وشما هم به عنوان یک مربی کاملاً حرفه‌ای اگر مورد نظر استقلالی‌ها واقع شوید چه می‌کنید؟ به استقلال می‌روید تا مربی این تیم شوید؟

من برای استقلال احترام و اهمیت بسیار قائلم، برای هواداران خوب استقلال که در بازی‌های تیم ملی همیشه با حمایتشان پشت تیم ملی بودند هم آرزوی بهترین‌ها را دارم اما خیر، جواب من این است که به عنوان یک بازیکن سابق و مربی امروز حرفه‌ای حاضر نیستم عشق و احساساتم را زیر پا بگذارم وبه تیمی بروم که بزرگ‌ترین رقیب تیم مورد علاقه من یعنی پرسپولیس است.

بعد از آغاز لیگ برتر، پرسپولیس ۲ قهرمانی لیگ و ۲ قهرمانی حذفی دارد، این ۲ قهرمانی برای شما چقدر افتخار دارد؟ چرا در حرف‌هایتان از یادآوری ها خبری نیست؟

یعنی برای تیم و تماشاگری که دوستش دارم منت بگذارم؟ گفتم که مهم‌ترین نکته و بزرگ‌ترین افتخار من همین است که تیم مورد علاقه من موفق باشد، به جز این ۲ قهرمانی ایمان دارم که ۲ اشتباه ۲ قهرمانی لیگ را از من و پرسپولیس در ۴ سال گذشته گرفته است.

کدام سال‌ها؟

یکی در زمان من که همین حالا ادعا دارم که اشتباه داور قهرمانی لیگ سیزدهم را از ما گرفت. فکرش را بکنید در سال ۹۲، اگر داور تنها همان یک گل اشتباه فولاد برابر ما را مردود اعلام می‌کرد و بازی ۱-۱ تمام می‌شد ما ۵۶ و فولاد ۵۵ امتیاز داشته و پرسپولیس قهرمان می‌شد، سال گذشته هم پرسپولیس صاحب حق مسلم قهرمانی بود وتنها یک اشتباه داوران باعث دور شدن این تیم از قهرمانی شد.

یعنی این که پرسپولیس امروز می‌بایست ۴ قهرمانی لیگ داشته باشد؟

بله قطعاً همین نظر را دارم.

خیلی‌ها از نقطه نظر اعتراضات و پرخاش شما دل آزرده هستند.

بله من برای گرفتن حقم پرخاش می‌کنم اما دوستان کمیته انضباطی با محروم کردن‌ها و برخوردهایشان تلافی می‌کنند.

چرا حق؟ البته کمیته داوران اعلام کرده که پرسپولیس امسال بیشترین ضرر را از داوری کرده و بعد از پرسپولیس هم نفت بیشترین ضرر را دیده است.

نه مطمئن باش بیشترین لطمه را ما خورده‌ایم نه پرسپولیس.

پرسپولیس امسال به نظر شما قهرمان لیگ می‌شود یا خیر؟

بله به نظر من پرسپولیس قهرمان لیگ می‌شود و احتمال این قهرمانی ۹۹٫۹ درصد است!

چرا با این اطمینان حرف می‌زنید؟

چون پرسپولیس امسال بهترین بازیکنان و بهترین مربی را دارد و بهترین مجموعه تیمی همراه نتایج خوب این تیم باعث بالا رفتن شانس و احتمال قهرمانی این تیم است.

اما درباره عکسی که از شما منتشر شده که پشت یک میز در حال امتحان دادن هستید، این عکس درست است؟

نه این عکس برای امتحان روز جمعه من نیست، من پشت صندلی نشسته بودم نه میز و البته برای شرکت در کنکور در مقطع دکترای جامعه شناسی رفته بودم، کسی که کنکور می‌دهد که پشت میز نمی‌نشیند!