برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

حماسه ملبورن تکرار نمی‌شود / حمایت تمام قد دایی از کی‌روش

علی دایی در نشست خبری بعد از پیروزی برابر سیاه جامگان از عملکرد تیمش تا حماسه ملبورن صحبت کرد.

هفت، هشت دقیقه آخر جهنم شد

فکر می‌کنم در هر دو نیمه تیم برتر میدان بودیم و موقعیت‌های زیادی داشتیم و چهار، پنج تک به تک خراب کردیم. خدا را شکر می‌کنم صبا به اولین پیروزی خارج از خانه رسید. اگر توپ‌ها را گل می‌کردیم نتیجه عجیب و غریبی شکل می گرفت. آنقدر فرصت‌هایمان را از دست دادیم که هفت، هشت دقیقه آخر را برای خود جهنم کردیم. حریف روی به بازی بلند آورد اما بازیکنان ما باتجربه‌تر بودند. مستحق سه امتیاز بودیم و به آن رسیدیم.

فوتبال با هیجانش زنده است

نظر خاصی راجع به داوری ندارم. بازی تمام شده و نمی‌توان کاری انجام داد. برخوردها در زمین طبیعی بود و در کل فوتبال با هیجاناتش زنده است. مردم فوتبال را به خاطر هیجان دوست دارندو برخوردهای بازیکنان طبیعی است.

هجمه ایرانی‌ها به من حد و اندازه نداشت

در زمان سرمربیگری من در تیم ملی اگر یک روز برنامه لیگ اینو آنور می‌شد تمام مربیان داخلی پدر ما را در می‌آوردند و هجمه‌های آنها حد و اندازه نداشت. همه علیه ما مصاحبه می‌کردند. ما یک پنجاهم امکانات فعلی تیم ملی را نداشتیم ولی من دایی بودم و تجربه کمی در آن زمان برای سرمربیگری تیم ملی داشتم اما کسی مثل کی‌روش که در سطح اول دنیا مربیگری کرده باید امکانات برایش فراهم باشد. مطمئن باشد حالا که باتجربه‌تر شدم من هم این شرایط برای تیم ملی را نمی‌پذیرفتم.

حمایت تمام قد دایی از کی‌روش

مربی حرفه‌ای به ایران آمده و باید امکانات برای او فراهم باشد و همه با او همسو باشیم. شاید نقطه نظرات مخالف با تیم ملی داشته باشم اما برای مصالح ایران باید خیلی چیزها را در نظر گرفت و چشم پوشی کرد. باید از کی‌روش حمایت کنیم. هیچکس در ایران نمی‌تواند بگوید از نظر توانایی فنی از کی‌روش بالاتر است. کسی که تیم جوانان پرتغال را به قهرمانی جهان رسانده، سرمربی تیم ملی پرتغال و رئال مادرید بوده و چندین سال کنار فرگوسن کار کرده است از نظر فنی بهترین خواهد بود. یا نباید با کی‌روش قرارداد می‌بستیم ولی حالا که این کار را انجام دادیم باید به تیم ملی وقت بدهیم و او را حمایت کنیم تا کی‌روش تیم ملی را برای اولین بار دو مرتبه پشت سر هم به جام جهانی ببرد.

فقط ۳ امتیازها را می‌خواهیم

خوشبختانه تعطیلی‌های ابتدایی لیگ خیلی به ما کمک کرد چون آن مقطع بدن بازیکنان ما افتضاح بود. در مجموع می‌توانستیم ۳۰ دقیقه بدویم ولی الان شرایط طوری شده که ما برای بالای جدول می‌جنگیم. صبا در قم و زمانی که مهمان است برای سه امتیاز بازی می‌کند و امیدواریم رتبه خوبی در پایان فصل کسب کنیم.

تشکر از عوامل و بازیکنان تیم

همکارانم کمک زیادی به من دارند و جا دارد از آنها تشکر کنم که بدون زحمات آنها به هیچ وجه تیم ما این امتیازها را نمی‌گرفت. مالک و مدیریت باشگاه همواره پشت ما بودند. آقای موسوی حمایت‌های زیادی از تیم صبا دارد که امیدواریم این کار ادامه پیدا کند و تشکر زیادی از بازیکنانم به ویژه بزرگترهای تیم دارم که زحمت اصلی را آنها می‌کشند. ما تمرینات سختی پشت سر گذاشتیم اما هیچکس گلایه‌ای نداشت. تیم ما بازیکنان خوبی دارد که از روز اول صادقانه به تمرینات آمدند و صبایی که در حال حاضر شکل گرفته مدیون همه این نفرات است.

حماسه ملبورن تکرار نمی‌شود

مطمئنا حماسه ملبورن دیگر تکرار نمی‌شود. در آن زمان مردم خارج و داخل کشور همبستگی ایجاد کردند و موجب شد به جام جهانی صعود کنیم که مطمئنا آن شرایط دیگر تکرار نمی‌شود.