حمایت علی دایی از بازیگری پژمان جمشیدی بهمن۲۸

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

حمایت علی دایی از بازیگری پژمان جمشیدی

علی دایی، اسطوره فوتبال ایران در مصاحبه ای در مورد موضوعاتی از جمله کمکهای مردمی به زلزله زدگان کرمانشاه، لقب “تختی زمانه” که مردم به او می دهند و همینطور اتفاقاتی که برای پژمان جمشیدی در جشنواره فیلم فجر افتاده صحبت کرده است که مصاحبه اسطوره فوتبال ایران با روزنامه گل را در ادامه خواهیم خواند.
شاید خیلی‌ها این روزها زلزله غرب کشور را فراموش کرده باشند اما واقعیت این است که در آن زمان وقتی علی دایی پا پیش گذاشت، باعث شد تا مردم هم در کنار زلزله زدگان خودشان را احساس کنند و همین اتفاق لقب «تختی زمانه» را برای شما مطرح کرد.
اولا این را بگویم که من وظیفه‌ام را انجام داده‌ام و لایق این القاب نیستم. اگر کاری برای هموطنانم کردم به‌خاطر دلم بود. این کار ما فقط یک همدردی کوچک با زلزله‌زدگان غرب کشور داشت.
مردم هنوز هم کمک می‌کنند؟
بالای صد نفر کمک کرده‌اند و هنوز هم در حال کمک کردن هستند. خیلی‌ها بیرون گود نشسته‌اند، اما من و دوستانم پی همه چیز را به تن‌مان مالیدیم تا به مردم کمک کنیم. هر کاری کردیم قانونی بود تا بتوانیم یک کوچولو با مردم آسیب‌دیده همدردی داشته باشیم.
جالب است دولتمردان خیلی مسایل را یادشان رفته اما مردم هنوز از طریق شما می‌خواهند به زلزله‌زدگان کمک کنند؛ جالب است!
همانطور که گفتم خیلی‌ها بودند که در این راه به ما کمک کردند. من دست مردم کشورمان را که به فکر هموطنانشان هستند، می‌فشارم و جالب است بدانید که این کمک‌ها ادامه دارد. شاید باور نکنید از پنج هزار و دو هزار تومان هم به ما کمک کردند. پس مردم شایسته این القاب هستند که کنار هموطنان‌شان قرار گرفته‌اند نه من علی دایی. خدا شاهد است که مردم بزرگی داریم و باید مسوولان قدرشان را بدانند. اینها وظیفه دولت است که بیشتر از همه کمک کند. امثال ما یک هزارم کار را به دوش گرفته‌ایم. خیلی ما را اذیت کردند. حساب‌های مردمی‌ را مسدود کردند. الان که با شما صحبت می‌کنم شماره حسابی که داده بودیم تا مردم به هموطنانشان کمک کنند، مسدود شده است.
مگر می‌شود حساب مردمی علی دایی را مسدود کرد؟ به چه جرمی؟
سعی می‌کنم در اولین فرصت جلسه‌ای با دادستان کل کشور داشته باشم و دلیل این کار را از ایشان بپرسم. از روز اول شفاف کار کردیم و دادستانی از همان روز در جریان تمام کارهای ما بود و تمام موجودی را چک می‌کرد. مردم نگران نباشند تا ریال آخر را به زلزله‌زدگان داده و حساب پس می‌دهیم. مردم بدانند که علی دایی امین آنهاست.
به چه دلیلی این حساب را مسدود کردند وقتی شما نیت‌تان خیر بوده؟
این را باید از خودشان بپرسید. یک بار در مشهد حساب را مسدود کردند و یک بار هم در اصفهان. اما خدا را شکر مردم ما را تنها نگذاشتند ولی باید این مساله برای همیشه حل شود. شاید باور نکنید اما نزدیک به ۲۵ نفر در کرمانشاه بدون هیچ چشم‌داشتی به ما کمک می‌کنند. آنها با موتور سیکلت، وانت و غیره با ما همکاری می‌کنند و ما تنها پول بنزین‌شان را می‌دهیم.
علی‌آقا جشنواره فجر امسال را دیدید؟
نه، متاسفانه وقت نشد.
در جریان اتفاقی که برای پژمان جمشیدی پس از معرفی او به عنوان کاندیدای نقش مکمل مرد رخ داد، هستید؟
متاسفانه مملکت ما همین است. برعکس چیزی که ادعا داریم که ما ایرانیان چند هزار سال قدمت فرهنگی پشتوانه ماست، نمی‌توانیم خیلی چیزها را ببینیم. چشم دیدن پیشرفت همدیگر را نداریم. پژمان چه زمانی که فوتبالیست بود و چه بعد که هنرپیشه شد همیشه خنده را به لب مردم و ما می‌آورد. او در کارش پیشرفت داشته و جزو بهترین‌هاست. متاسفم برای کسانی که این کار را کردند. البته شاید چون پژمان در ژانر طنز بازی می‌کند، این اتفاق افتاده است. ولی این را بگویم که او در کارش قوی است و با قدرت کارش را جلو می‌برد.
خیلی‌ها از این اتفاق ناراحت شدند و از پژمان حمایت کردند.
من هم نمی‌توانم این رفتار را قبول کنم. به جای اینکه تخریب کنیم، بیاییم اگر استعدادی در هر زمینه‌ای است، کمک کنیم تا شکوفا شود. متاسفانه در مملکت ما چشم دیدن همدیگر را نداریم. باید کمک کنیم تا امثال پژمان پیشرفت کنند و از پیشرفت آنها دیگران ناراحت نشوند. مطمئن هستم پژمان روزبه روز پیشرفت می‌کند و به حمایت امثال ما نیاز ندارد چون با کارش نشان می‌دهد که هنرپیشه قوی‌ای است.