دایی: آقای روحانی! در دولت و وزارتخانه شما دستگاه شنود کار گذاشته‌اند اردیبهشت۰۷

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

دایی: آقای روحانی! در دولت و وزارتخانه شما دستگاه شنود کار گذاشته‌اند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علی دایی در پاسخ به صحبت‌های امروز امیر خادم گفت: من تعجب می کنم چرا آقای خادم بدون تحقیق و بررسی و بدون اینکه بداند من چه گفته‌ام اظهار نظر می‌کند. فایل صوتی مصاحبه من موجود است. هیچ جا نگفته‌ام خادم به رسانه‌ها پول داده بلکه این پولی است که در وزارت ، دیگران به رسانه‌ها داده‌اند و مدارک آن هم وجود دارد.

وی ادامه داد: مثلا می گویند من گفته ام به ۵۱ نفر پول داده اند در حالی که من اعلام کرده ام پول ۵۱ هیئت طبق محاسبات خودتان را به این افراد داده اند. خودتان هم می دانید کدام لیست مدنظر من است و می دانید وجود دارد و اگر فردی را که خودتان صلاحیتش را تایید می کنید معرفی کنید لیست را به او می دهم. جالب است حالا می گویند آن لیست هدایای نوروزی بوده که البته گویا به برخی افراد خاص داده شده و عید نوروز شامل همه نشده و بقیه احتمالا کریسمس هدیه می گیرند!

دایی تاکید کرد: من اگر از امیر خادم به عنوان یک مدیر ورزشی توقع نداشته باشم پس باید از چه کسی توقع داشته باشم فضای ورزش را از وجود افراد مخرب پاک کند؟ اینکه فایل اظهارات و گفت‌وگوهای نشستی که در دفتر معاون وزیر برگزار شده به دست رسانه ها می رسد اتفاق کوچکی نیست اما آقای خادم جوری اظهار نظر می کند که به نظر می رسد این کار یا با دستور خود او بوده یا عزمی برای مبارزه با این رفتارهای غیر اخلاقی و خاله زنکی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در دفتر معاون وزیر هزار سند و مدرک و نامه محرمانه هم وجود دارد. با انتشار این فایل صوتی، آیا آقای خادم نگران امنیت محیط کارش نیست؟ افراد حاضر در جلسه مشخص هستند. غیر از من، علی پروین، گرشاسبی، هدایتی، امیر خادم، عبدالحمید احمدی، ناظمی و یکی دیگر از معاونین بودند و همه می دانند در آن نشست چه کسی می توانسته فایل صوتی تهیه و منتشر کند. توپ را به زمین دیگران نیندازید.

دایی گفت: یک نفر را در تلویزیون نشان می دادند و معروف بود به آقای دوربینی که در همه مراسمات خود را مقابل دوربین ها قرار می داد و به آقای دوربینی معروف بود. حالا اینجا هم یک نفر به نام  آقای «ضبط  صوت» داریم که هویتش برای همه مشخص است بعد آقای خادم می گوید من و علی پروین برویم از آن رسانه شکایت کنیم و وزارت هم حمایت می کند. رسانه ای که فایل صوتی دفتر معاون وزیر را کارمند وزارتخانه به او داده چرا نباید منتشر کند؟ او دنبال تیراژ است و کار خودش را انجام می دهد اما سوال اینجاست که این فایل چگونه بین آن تعداد افراد محدود حاضر در جلسه تهیه و منتشر شده است؟

سرمربی پرسپولیس عنوان کرد: مردم را نباید فریب بدهیم و قرار نیست با فرافکنی، صورت مسئله را پاک کنیم. در مورد آن لیست دروغین قراردادها و زمان انتشار آن گفتید کار زشت و غیر اخلاقی بوده بعد خودتان حمایت کردید، حالا هم درباره فایل صوتی همین را می گویید. مگر با حرف و شعار و اینکه بگوییم کار زشت و غیر اخلاقی رخ داده فضا سالم می شود؟

دایی اظهار داشت: به نظرم در این باره، به هر دلیلی وزارت ورزش نمی خواهد ورود کند و اتفاق رخ داده را مهم نمی داند. من خطاب به رئیس جمهور می گویم جناب آقای روحانی؛ رئیس جمهور منتخب مردم و حقوقدان برجسته کشور؛ در دولت شما و در وزارتخانه ای که مخاطبان بسیار دارد انگار دستگاه شنود کار گذاشته اند. من نگران خودم نیستم چون مردم و آنهایی که باید حقایق را بدانند می دانند. نگرانی من برای آن است که مردم به شما رای دادند تا بساط بگم بگم ها ، بلوتوث بازی ها و این قبیل کارهای غیر اخلاقی برچیده شود ولی گویا با وجود برملا شدن این اتفاقات در وزارت ورزش باز هم دوستان تلاش دارند از کاری اشتباه دفاع کنند. دفاع از اشتباه، خودش بزرگترین اشتباه است. نمی دانم چرا نمی خواهند این واقعیت را بپذیرند و با مسبب آن برخورد کنند.

وی افزود: آقای رئیس جمهور؛ مسئله اینجاست که نباید تصور کرد فایل صوتی بحث دایی و پروین منتشر شده، بلکه به این موضوع بیندیشید که از درون وزارتخانه دولت شما فایل صوتی منتشر شده است. آیا این اتفاق کوچکی است؟ مثلا دیروز یک نفر به من می گفت آقای ضبط صوت این فایل ها و لیست ها و اخبار و اسناد را به رسانه ها می فروشد! من اصلا این موضوع را تایید نمی کنم اما حق دارم شک کنم که اگر این کارها برایش نفعی ندارد پس چرا چنین کاری می کند؟ یعنی دستور مافوق است؟

دایی گفت: آقای خادم! شما مدیری ورزشی هستید. در این ورزش عرق ریخته اید. چکیده ورزش هستید نه چسبیده آن. شکست تو در مدیریت شکست من است، شکست  ورزشی  است که سال های سال با مدیریت های غیر ورزشی ضربه خورده است. فکر نکن علی دایی با تو دشمنی دارد. ما ورزشی ها گوشت همدیگر را هم بخوریم استخوان همدیگر را دور نمی اندازیم. من نگران اتفاقاتی هستم که دارد در آن وزارتخانه رخ می دهد و در جامعه به نام شما ثبت می شود. من و همه اهالی ورزش از شما توقع داریم ولی وقتی اظهاراتی مثل اینکه پروین و دایی بروند از روزنامه شکایت کنند را می شنوم حق دارم به همه چیز شک کنم. اینکه گفته اید خدایی هم هست اتفاقا همیشه به هر چه رسیده ام بر این باور بوده ام که لطف خدا بوده و گرنه می توانستم مثل میلیون ها نفر دیگر وضعیتی غیر از امروزم داشته باشم. به لطف همان خداست که از بیان حقیقت ترس و واهمه ای ندارم و دروغ نمی گویم.

وی تصریح کرد: در این ورزش هرگاه حرف حق بزنی می گویند فلانی حد و اندازه خودش را نمی داند. به طور مثال در بازی ما با داماش کمیته انضباطی رای داده بود که به دلیل تخلف تماشاگران داماش، این تیم به یک جلسه بازی بدون تماشاگر و ۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شود. آیین نامه انضباطی می گوید یک جلسه محرومیت قطعی است و قابلیت طرح در استیناف را ندارد. ما همین را می گفتیم اما آقای حسن زاده می گفت چون ۵ میلیون تومان جریمه قابل تجدید نظر خواهی است این محرومیت هم قابل تجدید نظر خواهی است. حالا پرونده رفته استیناف. از اعضای کمیته استیناف بپرسید چه رایی داده اند و چه جمله ای نوشته اند؟ نوشته اند آن بخش از رای که قطعی بوده باید اجرا می شد. بعد که ما اعتراض می کردیم می گفتند زیاده خواه هستید.

دایی در پایان گفت:امیدوارم ثابت شود هدف ، سالم سازی ورزش و فوتبال است نه مبارزه با آن به منظور ضعیف کردن باشگاه های مردمی، بیزاری مردم از فوتبال و راحت شدن کار واگذاری باشگاه ها.