دایی: با نیرنگ پول بازیکن را نمی‌دهند،انتظار پاداش هم دارند/ فدراسیون مقابل بی‌قانونی‌ها بایستد خرداد۱۷

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

دایی: با نیرنگ پول بازیکن را نمی‌دهند،انتظار پاداش هم دارند/ فدراسیون مقابل بی‌قانونی‌ها بایستد

سرمربی تیم فوتبال سایپا می‌گوید رساندن فریاد به گوش فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا کار آسانی است اما فدراسیون باید خودش مقابل زیاده‌خواهی‌ها و بی‌قانونی‌ها بایستد.

به گزارش ایسنا، علی دایی با گلایه از شرایط فصل نقل و انتقالات اظهار کرد: در مقررات نقل و انتقالات ایران بندی وجود دارد که بر اساس آن اگر بازیکن یا مربی در پایان فصل کمتر از پنجاه درصد مبلغ قراردادش را دریافت کرده باشد می‌تواند یکطرفه قراردادش را فسخ کرد. البته اطلاع موثق دارم وقتی این مقررات برای بازبینی به فیفا ارسال شده نسبت به آن ایراد جدی مطرح کرده و پرسیده‌اند اگر بازیکن یا مربی فقط یکسال قرارداد داشت این بند به چه درد او می‌خورد؟ فیفا برای ممانعت از ترویج برده‌داری در مقررات خود بندی دارد که اگر یک ماه حقوق بازیکن و مربی به تعویق بیافتد یا یک ماه از زمان یکی از اقساط پرداختی بگذرد و پرداخت صورت نگیرد حق فسخ برای بازیکن و مربی ایجاد می شود و تاکید دارد همه فدراسیون‌ها هم باید این بند را در مقررات داخلی خود بگنجانند.

وی افزود: حالا تیم‌هایی که یکسال با فریب و حیله و نیرنگ به هر دلیلی حق بازیکن و مربی را نادیده گرفته‌اند انتظار دارند قانون هم به کمک آنها بیاید بابت این خلف وعده‌ها به آنها پاداش هم بدهد و مثلا بازیکنی که قراردادش دویست میلیون بوده و سی میلیون گرفته بابت جدایی پانصد میلیون هم به باشگاه بدهد. این یعنی ترویج روشی که دوست ندارم نام عامیانه آن را بگویم.

دایی ادامه داد: در طول فصل اعلام شد اعتصاب، نظم لیگ را به هم می زند و همه هم سعی کردند با خواسته‌های فدراسیون همراهی کنند اما از این به بعد انتظار از آقایان تاج، بهاروند، تورک، وثوق احمدی و براتی که دو عزیز آخر در کنفدراسیون فوتبال آسیا صاحب منصب هستند و رویه‌های بین المللی را به خوبی می دانند این است که مقابل زیاده خواهی‌ها و بی قانونی‌ها بایستند و عمل به قانون و مقررات را مثل همیشه در دستور کار قرار دهند. رساندن فریاد به گوش ای اف سی و فیفا کار ساده‌ای است اما انتظار ما این است این گره با سر پنجه قانون و مقررات مصوب خود فدراسیون در ایران باز شود و لابی‌های پشت پرده یا خودرایی افراد ناآگاه که خود را به اشتباه دارای قدرت تصمیم گیری برای کل فوتبال موثر واقع نشود. فعلا منتظر می مانیم.