دایی: فرصت‌هایمان گل نشد/ آخر قانون هند پنالتی را نفهمیدیم!

علی دایی معتقد است تیمش با وجود نیمه اول ضعیف می‌توانسته در صورت استفاده از موقعیت‌های نیمه دوم به نتیجه خوبی دست پیدا کند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پس از شکست یک بر صفر تیمش برابر سایپا اظهار کرد: متاسفانه ما شروع بسیار بدی داشتیم. در نیمه‌ی اول بد کار کردیم و نتوانستیم فوتبال خودمان را بازی کنیم اما در نیمه دوم تغیراتی انجام دادیم و با سه فوروارد بازی کردیم.

 

وی اداامه داد: در نیمه‌ی دوم خیلی بهتر بودیم. سایپا در نیمه‌ی دوم دل به ضدحملات بسته بود. ما موقعیت‌های گل خیلی خوبی داشتیم اما متاسفانه آنها را از دست دادیم. به هیچ عنوان از عملکرد بازیکنان در نیمه اول راضی نیستم. خیلی بد بودیم اما در نیمه‌ی دوم با این‌که خوب کار کردیم نتوانستیم از موقعیت‌ها استفاده کنیم. باید بیشتر تلاش کنیم و به فکر بازی‌های آینده باشیم.

 

وی گفت: عباس‌زاده از بازیکنان آینده‌دار فوتبال ماست، به نظر من آینده خوبی دارد. نیمه دوم از او استفاده کردیم و برای اولین بار بود که این‌قدر بازی می‌کرد. موقعیت خوبی به دست آورد که مطمئنم در آینده می‌تواند این موقعیت‌ها را به گل تبدیل کند. مطمئن باشید او می‌تواند جزو آینده‌های فوتبال ما باشد.

 

دایی درباره میزبانی سایپا گفت: ‌مشکل خاصی نبود. همه چیز خوب بود و ما به عنوان مهمان از شرایط میزبانی راضی بودیم.

 

سرمربی پرسپولیس درباره داوری گفت: متاسفانه ما صحبت کنیم نمی‌شود کاری روی آن انجام داد. ما که نمی‌دانیم آخر سر در نیاوردیم داخل دروازه توپ را با دست زده‌اند و بیرون رفته می‌توانست پنالتی باشد، اما ما اگر حرفی بزنیم طور دیگری برداشت می‌شود.

 

دایی درباره این‌که باشگاه پرسپولیس با ارسال نامه‌ای به شورای تامین استان البرز نسبت به برگزاری این بازی در کرج هشدار داده بود، گفت: من فقط سرمربی‌ام و اگر سوال فنی دارید در خدمت شما هستم. من نمی‌توانم در این‌باره صحبت کنم. اگر توپ‌هایمان به گل تبدیل می‌شد می‌توانستیم بازی را ببریم. در نیمه‌ی دوم خیلی بهتر از سایپا بودیم. البته آنها ضدحمله‌های خطرناکی زدند. مطمئنا برگزاری این بازی در کرج به سایپا کمک کرد. تیم‌ها باید از شرایط میزبانی خود استفاده کنند. سایپا خیلی بهتر از ما آشنا به این زمین بود.

 

در پاسخ به سوال ایسنا درباره خلعتبری گفت: تمام تلاش ما این است که خلعتبری را برگردانیم. باشگاه پرسپولیس به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. نیاز است که وزارت ورزش و دولت کمک کنند تا بتوانیم خلعتبری را برگردانیم.

 

دایی درباره فشردگی بازی‌ها در ابتدای فصل گفت: مطمئنا خیلی از مسائل می‌تواند در این موضوع دخیل باشد. ما در چهار بازی قبل یک دیدار را باخته‌ایم. اردوی ما در پرتغال لغو شد و ما کار خاصی نمی‌توانستیم انجام دهیم. ما هر ایرادی هم که داشته باشیم با کار کردن می‌توانیم آن را حل کنیم.

 

وی ادامه داد: من درباره کیفیت توپ‌های لیگ برتر خیلی صحبت کردم. فکر می‌کنم کیفیت لازم را ندارد. در همین بازی مشکلات زیادی پیش آمد و کار بازیکنان ما را تحت تاثیر قرار داده بود. این همه پول در فوتبال ما هزینه می‌شود. هر باشگاهی الان ضعیف‌ترینش ۱۲ میلیارد به بالا هزینه می‌کند. این از آن جواب‌هاست. باید ببینیم که این توپ‌ها چقدر خریداری شده است. من چیزهایی می‌دانم که شما نمی‌دانید. ما هرچه می‌گوییم ما را متهم می‌کنند. من فقط دلم برای فوتبال می‌سوزد. مگر می‌شود چقدر توپ مفتی داده‌اند؟ مگر باشگاه‌های ما احتیاج به این توپ‌های مفتی دارند؟ خودشان می‌توانند تهیه کنند. متاسفانه در فدراسیون و سازمان لیگ دست‌هایی است که این مسائل را به وجود می‌آورد که در لیگمان می‌بینید وضعیت چطور است. چنین توپ‌هایی با این شکل و شمایل در هیچ جای دنیا استفاده نمی‌شود. بعد از یک هفته ضربه زدن کل رنگ‌هایش می‌رود. اما امروز مشکل کار ما نه توپ بود نه چیز دیگری. مشکل خودمان بودیم و باید جنبه‌ی خود را بالاتر ببریم. امروز این بازی نشان داد که فوتبال ۹۰ دقیقه است. نباید زود همه چیز را فراموش کنیم. این مسائل به من ربطی ندارد. شما نگاه کنید اصلا این توپ‌ها به چه دلیلی وارد لیگ ما شدند؟ من وارد جزییات نمی‌شوم چون درست نیست اما شما بروید نگاه کنید بعد با هم صحبت می‌کنیم.

 

وی در واکنش به تایید قلعه‌نویی در این‌باره همن گفت: همه می‌دانند. ما باید به مسائل فنی بپردازیم اما داریم درباره کیفیت توپ‌ها صحبت می‌کنیم. هیچ جای دنیا راجع به این مسائل حرف نمی‌زنند.