دایی: پرسپولیس هنوز هم تیمی که دلم می‌خواست نیست/ فیرات میان راه ما را رها کرد

علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر سایپا که در هیئت فوتبال استان البرز برگزار شد با تبریک عید فطر و روز خبرنگار و همچنین صعود تیم بسکتبال به فینال جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: از زحمات محمدی و خاکی تشکر می‌کنم که شرایطی را فراهم کردند تا بتوانیم در کرج تمرین کنیم. بازی فردا حساسیت ویژه‌ای دارد و سعی می‌کنیم با کسب ۳ امتیاز خود را به بالای جدول برسانیم. سایپا هم تلاش می‌کند خودش را بالا بکشد از این رو بازی سختی پیش رو داریم.
وی گفت: سایپا تیم بزرگی است و از بازیکنان خوب و کادر فنی مجربی بهره می‌برد. مطمئنا نتایج هفته‌های گذشته را نباید ملاک قرار دهیم. ۳ بازی گذشته این تیم را آنالیز کردیم و سایپا تیمی نبود که در زمین خودش از راه‌آهن شکست بخورد. آنها در اهواز هم عملکرد خوبی داشتند. بازی سختی داریم و سعی می‌کنیم با گرفتن ۳ امتیاز سربلند از زمین بیرون بیاییم. فردا دو تیم رقابت خوبی را برگزار خواهند کرد و امیدوارم تماشاگران هم از کیفیت این بازی رضایت داشته باشند.
دایی در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر اینکه اولین میزبانی سایپا از پرسپولیس در ورزشگاه خانگی خودش را چگونه ارزیابی می‌کند، گفت: مطمئنا میزبانی حق هر تیمی است و سال‌های گذشته هم روی این مسئله پافشاری می‌کردم. انشاءالله مسئولان اجرایی و شورای تامین تمهیدات لازم را برای بازی در نظر بگیرند تا مشکلی ایجاد نشود. برگزاری خوب این بازی کمک می‌کند تا سایر تیم‌ها بتوانند از میزبانی برخوردار شوند. همه چیز دست طرفداران خوب فوتبال و مسئولان حراست و امنیت ورزشگاه است. انشاءالله هواداران فقط تیم خودشان را تشویق کنند و دست به مسائل غیر اخلاقی و غیرفوتبالی نزنند.
وی با اشاره طرفداران تیمش گفت: همانطر که قبلا گفتم اگر هواداران یار کنار ما باشند توانایی بیشتری خواهیم داشت و انشاء‌ الله بتوانیم بازی‌‌های بهتری را به نمایش بگذاریم. امیدوارم فردا در کرج اولین سه امتیاز خارج از خانه را بگیریم.
دایی که پیش از این با سرمربی سایپا در این تیم و تیم ملی همکاری داشته درباره شناختش از فیرات و تاثیر آن بر بازی فردا گفت: مطئنا فردا بازی خوبی برگزار خواهد شود. وقتی که به سایپا آمدم در پنج هفته اول فیرات دستیار لورانت بود. از او در تیم ملی هم استفاده کردیم اما در میانه راه ما را رها کرد و به سپاهان رفت. هر دو از هم شناخت داریم به نظر من در فوتبال ایران شناخت مسئله طبیعی است و همه از هم این شناخت را دارند. انشاءالله شناخت ما بهتر باشد و بتوانیم موفق شویم.
در ادامه این نشست خبرنگاری در مورد میزان رضایت دایی از شاگردانش پرسید که او اینگونه پاسخ داد: من از عملکرد تمام بازیکنانم تاکنون راضی‌ام. چه در دوران بدنسازی و چه در زمانی که بازی‌ها را آغاز کردم تیم خوبی داشتیم و در این مدت بازیکنان زحمت زیادی کشیدند. انشاءالله با تلاش بیشتر بتوانیم دل هواداران را به دست بیاوریم و نتایج در خور شأن پرسپولیس را کسب کنیم.
وی افزود: بازیکنانی که جذب کردیم جوان هستند و به آینده آنها امیدوارم و در ادامه راه می‌توانند به ما کمک کنند. آنها تا حالا زحمت کشیدند و امیدوارم بتوانیم در آینده بهتر کار کنیم.
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که از کدام بازی تیمش در هفته گذشته رضایت دارد گفت: در نیمه دوم هر سه بازی خوب کار کردیم و مطمئنا بازی‌هایی که در آن تیم به پیروزی می‌رسد شیرین‌تر است. متاسفانه مقابل ذوب‌آهن از فرصت‌‌هایمان استفاده نکردیم و در حمله مشکلاتی را داشتیم. در بازی با مس هم در نیمه دوم منطقی کار کردیم و مقابل تراکتورسازی هم خوب بودیم ولی هنوز این تیم تیمی نیست که من دلم می‌خواهد. کار زیادی داریم و در ابتدا باید از خودم آغاز و بیشتر کار کنم. انشاءالله بتوانیم در ادامه با هماهنگی که میان بازیکنان قدیم و جدید ایجاد می‌شود بهتر کار کنیم.
دایی اضافه کرد: در دیدار قبلی ۶۵ درصد بازیکنان تیم ما قدیمی و سایر آنها را بازیکن جدید تشکیل دادند. مطمئنا سعی می‌کنیم آماده‌تر وارد زمین شویم و این هماهنگی نیاز به زمان دارد.
دایی در مورد بازیکنان محروم و مصدوم تیمش گفت: خدا را شکر بازیکن محروم و مصدوم نداریم و همه آماده‌اند. یکی دو بازیکن ما مشکل کوچکی دارند که با تشخیص پزشک امیدواریم از آنها استفاده کنیم در غیر این صورت بازیکن جایگزین داریم.
وی در مورد اینکه آیا محمد نوری در ترکیب حضور خواهد داشت گفت: نوری امروز در تمرین حاضر می‌شود و بررسی می‌کنیم که می‌توانیم از او استفاده کنیم یا خیر. یکی دو بازیکنمان هم در این دو روز آنطور که باید شاید تمرین نکردند و باید شرایط آنها را هم بررسی کنیم.
سرمربی پرسپولیس درباره اینکه مقابل سایپا بازنده نبوده و آیا این روند فردا هم ادامه خواهد داشت یا خیر گفت: همه چیز دست خداست و ما پیشگو نیستم. تمام سعی‌مان این است که ۳ امتیاز بازی را بگیریم و خودمان را به بالای جدول نزدیک کنیم و تا آخر این روند را ادامه دهیم.