برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

علی دایی: اگر دنیا درجا بزند، من هم درجا می‌زنم/ خلإ حجازی تا سال‌ها پر نمی‌شود

سرمربی تیم سایپا گفت:دوره مربیگری بسیار خوبی را پشت سرگذاشتیم.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، علی دایی درباره حضورش در کلاس‌های مربیگری حرفه‌یی اظهار کرد: به طور حتم همه ما در همه موضوعات کامل نیستیم و دنیا رو به پیشرفت است. علم پیشرفت می‌کند و اگر دنیا در جا بزند من هم باید درجا بزنم. دوست دارم چیزهای نو را یاد بگیرم و اگر وقت داشته باشم حتما در این کلاس‌ها شرکت کنم.
او ادامه داد: واقعیت این است که اگر در این دوره‌ها پنج درصد هم به توانایی فنی‌ام اضافه شود، اتفاق خوبی است و به همین دلیل خیلی دوست دارم در این کلاس‌ها حاضر شوم. در این دوره‌ها هم مدرسین نکات تازه‌ای را مطرح می‌کنند و هم همکارانم در حین برگزاری کلاس‌ها حرف‌هایی می زنند که ایده‌های جدید تاکتیکی محسوب می‌شود. دوست دارم تا زمانی‌ که در فوتبال کار می‌کنم جدیدترین‌ها را یاد بگیرم.
دایی درباره این که آیا از حضور در این دوره راضی بوده است یا نه؟ گفت: به طور حتم کلاس خیلی خوبی را پشت سرگذاشتیم و در کنار همکاران نکات تازه‌ای را یاد گرفتیم. متاسفانه فقط حجم دوره خیلی زیاد است. شاید باور نکنید ولی کلا در چهار روز، ۱۵ ساعت خوابیده‌ام. ما خیلی عادت نداریم ساعت شش و نیم صبح بیدار شویم و در این دوره به  سال دور و زمان دانشجویی برگشتیم. به هر حال این هم از اتفاقات مربوط به این کلاس است و همان‌طور که گفتم برپایی چنین دوره‌هایی اتفاق خوبی است.
سرمربی جدید تیم فوتبال سایپا درباره فرارسیدن سالگرد درگذشت زنده یاد ناصر حجازی گفت: ناصر حجازی جزو نوادر فوتبال ما از هر لحاظ بود. من افتخار شاگردی او را برای چند سال داشتم. نه تنها در فوتبال بلکه در حوزه‌های دیگر و زندگی هم درس‌های زیادی از او گرفتم. حالا حالاها نمونه‌اش تکرار نمی‌شود. من شاگرد او بودم و این شخصیت درس‌های زیادی به من داد. واقعا خلا ناصر حجازی در فوتبال ما تا سال‌ها پر نمی‌شود.
سرمربی پیشین نفت درباره قهرمانی این تیم در جام حذفی با وجود همه مشکلاتی که در این باشگاه وجود داشت خاطرنشان کرد: قهرمانی ما در جام حذفی اتفاق نبود. ما روی فینال خیلی کار کرده بودیم. خودم سه هفته روی بازی فینال جام حذفی تمرکز کرده بودم؛ این که چگونه بازی کنیم و چطور به میدان برویم و روی توپ‌های بلند حریف برنامه داشته باشیم. ایمان داشتم تراکتورسازی را شکست می‌دهیم. شاید گفتنش درست نباشد اما من خواب دیده بودم که بازی را می‌بریم و حتی گلرمان پنالتی می‌گیرد. این را به بچه‌ها گفته بودم که شاید در جریان بازی یک پنالتی به نفع حریف گرفته شود اما در نهایت ما برنده هستیم. خدا را شکر می‌کنم که در نهایت قهرمان شدیم. ما لیاقت قهرمانی را داشتیم. استقلال، سپاهان و تراکتور را بردیم و به نظرم بچه‌های نفت به کم‌ترین حق‌شان رسیدند.
دایی درباره مشکلات باشگاه نفت گفت: من آقای تاج را خیلی، خیلی دوست دارم. ایشان را از قدیم می‌شناسم و می‌دانم به صورت جدی به دنبال حل مشکلات فوتبال است. امیدوارم فدراسیون به این موضوع ورود جدی کند و این‌طور نشود که هر کسی از راه می‌رسد تیمی را بدون ضمانت بگیرد. این اتفاق‌ها باعث می‌شود تیمی مثل نفت که از لیگ‌های پایین می‌آید و تا حضور چند باره در لیگ قهرمانان آسیا می‌رود، به یک‌باره این‌چنین وارد بحران شود. امیدوارم فدراسیون فوتبال در این باره یک تصمیم بزرگ بگیرد. شخصا دعا می‌کنم مشکلات نفت حل شود. تیمی که می‌خواهد در آسیا بازی کند نباید این‌چنین دچار مشکل شود.