علی دایی: برای هر دو جام نقشه کشیده‌ایم/ از خداحافظی‌ مجیدی ناراحت شدم آبان۰۸

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

علی دایی: برای هر دو جام نقشه کشیده‌ایم/ از خداحافظی‌ مجیدی ناراحت شدم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید تیمش برای قهرمانی در هر دو جام این فصل برنامه دارد.

علی دایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره شرایط پرسپولیس در لیگ و جام حذفی، ارزیابی‌اش از کار کردن با بازیکنان جوان، احتمال اضافه شدن بازیکنان جدید به جمع سرخ‌ها، خداحافظی فرهاد مجیدی و گروه ایران در جام‌جهانی ۲۰۱۴ صحبت کرد.

در ابتدای فصل نقل و انتقالات پرسپولیس چند بازیکن جوان جذب کرد اما برخی از حفظ نکردن ستاره‌های این تیم انتقاد می‌کردند.

هر مربی تفکرات خاص خودش را دارد و من هم در ابتدای فصل با توجه به شناختی که داشتم و همچنین براساس تفکراتم اقدام به یارگیری کردم. دوست داشتم تیمی را بسازم که برای سال‌های آینده پرسپولیس را بیمه کند و شکر خدا بازیکنانی که آمده‌اند هم تا اینجا به پرسپولیس کمک کرده‌اند. هرچند نباید از نقش بزرگترهای تیم گذشت. به هرحال من در فکر آینده بودم و به این جوانان اعتماد کردم مطمئنا گذشت زمان نشان می‌دهد که آنها بهتر از این هم خواهند شد.

تا الان هم با صدرنشینی در لیگ با این بازیکنان جوان، جواب انتقادها را داده‌اید.

من دنبال جواب دادن به کسی نیستم و براساس تفکرات خودم کار می‌کنم نه اینکه بخواهم پاسخ بعضی مسائل را بدهم. ما کارمان را در زمین انجام می‌دهیم و در همان زمین همه جواب‌ها را می‌دهیم. باید فقط تلاش کنیم و برای موفقیت این نخستین نیاز است. من به کار کردن با جوان‌ها اعتقاد دارم. آنها انرژی بیشتری دارند و البته همیشه به بازیکنان بزرگ آماده هم اعتقاد داشته‌ام. امسال هم ترکیبی از این بازیکنان را در پرسپولیس در اختیار داریم.

پرسپولیس تا این‌جای فصل با شش گل خورده بهترین خط دفاع لیگ را داشته است، در تمرین‌ها چقدر روی مسائل دفاعی کار کرده‌اید؟

مطمئنا آمار خوب در اثر تمرین زیاد حاصل می‌شود. خوشبختانه در این فصل در کار دفاعی و به‌ویژه دفاع تیمی خوب کار کرده‌ایم. بازیکنان ما خیلی زحمت کشیده‌اند و کل تیم از همان جلو کار دفاعی را به خوبی انجام می‌دهد. در خط دفاع هم بازیکنان آماده‌ای داریم که در هر بازی به ما کمک کرده‌اند.

به نظر می‌رسد برای خرید مهاجم جدید در نیم فصل برنامه دارید.

نه ما هنوز تصمیمی برای جذب مهاجم جدید نگرفته‌ایم. باید به کادر فنی صحبت کنیم و ببینیم نیازمان در چه پستی است. اگر احتیاج به تغییر داشتیم حتما در نیم فصل اقدام می‌کنیم.

پرسپولیس پیش از این در سال هایی که شما مربی‌اش بودید قهرمانی جام حذفی را به دست آورد. امسال که صدرنشین لیگ هستید برای این جام هم برنامه دارید؟

مطمئنا ما برای هر دو جام نقشه کشیده‌ایم. یقین بدانید که فقط دنبال این نیستیم که بخواهیم در لیگ نتیجه بگیریم. ان‌شاءالله با تمرکز در همه بازی‌ها به میدان می‌رویم تا بهترین نتایج را به دست بیاوریم.

جمعه هم در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی با الوند همدان بازی دارید.

همه بازی‌ها سخت هستند. هیچ‌کس نمی‌تواند فکر کند از پیش برنده است. مطمئن باشید که الوند تیم خوبی است. تیمی که توانسته استقلال خوزستان را حذف کند رقیب آسانی برای ما نیست و به امید خدا در این بازی هم برای برد به میدان می‌رویم.

فرهاد محیدی از فوتبال خداحافظی کرد. شما هم در دوره‌ای با او هم‌بازی بودید.

فرهاد همیشه جزو بزرگان فوتبال ما بوده و من خیلی دوست داشتم که او تا پایان فصل بتواند بازی کند و بعد فوتبال را کنار بگذارد. مطمئنا باید بازی خداحافظی بزرگی برای او بگذاریم. بازیکنانی مثل مجیدی برای این فوتبال زیاد زحمت کشیده‌اند و باید قدرشان را بدانیم. خود من به عنوان یک پرسپولیسی فرهاد را دوست دارم و از خداحافظی‌اش ناراحت شدم.

و یک سوال درباره تیم ملی. سرگروه‌های جام جهانی ۲۰۱۴ مشخص شده‌اند. دوست دارید با چه تیم‌هایی همگروه شویم؟

زیاد به این مسائل فکر نمی‌کنم. تمام تیم‌هایی که به جام جهانی می‌آیند قدرتمند هستند و هر دیداری برای ما سخت خواهد بود. اما خدا کند قرعه آسان‌تری داشته باشیم تا بتوانیم برای اولین بار به مرحله بعد صعود کنیم.

به نظرتان این پتانسیل را داریم که به مرحله بعد صعود کنیم؟

اگر حقیقت را بخواهید، با این وضعیت خیر، اما هیچ کار نشدنی وجود ندارد و ما اگر بخواهیم می توانیم با آماده‌سازی خوب در جام جهانی مقابل بزرگان دنیا خوب ظاهر شویم.