علی دایی: من هم از قطر راهی اروپا شدم/ مسوولان پرسپولیس بگویند ۱۰۰ میلیون من کجاست؟ بهمن۰۸

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

علی دایی: من هم از قطر راهی اروپا شدم/ مسوولان پرسپولیس بگویند ۱۰۰ میلیون من کجاست؟

آقای گل تاریخ فوتبال جهان و اسطوره‌ی فوتبال ایران در روزهای موفق خود روی نیمکت سایپا به مسائل مختلف فوتبال ایران و حواشی آن پرداخت.

به گزارش “ورزش سه”، علی دایی این روزها توانسته نتایج درخشانی را با تیمش کسب کند و حالا امیدوار است بتواند به همراه سایپا سهمیه لیگ قهرمانان را به‌دست آورد. آقای گل فوتبال جهان درخصوص شرایط این روزهای خودش، ماجرای مهدی طارمی، درخشش علیپور و حرف‌های طاهری با همشهری‌ورزشی گفت‌وگو کرد.

سایپا در این هفته برد شیرینی را به‌دست آورد.

خدا را شکر ما در هفته‌های گذشته بازی‌های بسیار خوبی را انجام دادیم و در این بین نتایج تیم هم بد نبوده است. امیدوارم که روند موفقیت‌مان را همین‌طور ادامه بدهیم و بتوانیم امتیازات لازم را کسب کنیم. البته ما مسابقه‌های حساسی را پیش‌رو داریم و بازی‌های آینده برای ما ۶امتیازی خواهد بود.

با حضور شما در رأس کادر‌فنی بازیکنانی مانند ترابی دوباره احیا شده‌اند و به‌نظر می‌رسد که به روزهای اوج خود بازگشته‌اند.

نه اصلا این‌طور نیست. این شایستگی و لیاقت خود بازیکنان است که توانسته‌اند به این جایگاه برسند. به‌نظر من کسی که با عشق کار کند نتیجه کارش را می‌بیند و ما بچه‌های خیلی خوبی در تیم داریم. مهدی ترابی هم جزو همین بازیکنان است و انگیزه خیلی زیادی دارد تا بتواند جایگاه خوبی در تیم‌ملی در جام‌جهانی پیدا کند. این کاری است که سایر بازیکنان هم انجام می‌دهند. واقعیت این است که ما یک کار گروهی را انجام می‌دهیم و امیدواریم که بتوانیم به نتیجه برسیم.

به‌نظرتان چرا بازیکنان ایرانی دیگر نمی‌توانند در سطح اول فوتبال جهان مثل بایرن‌مونیخ بازی کنند.

ببینید آن زمان خیلی شرایط با حالا فرق می‌کرد. ما در حال‌حاضر هم بازیکنان بسیار بزرگ و خوبی داریم که می‌توانند در سطح اول فوتبال جهان بازی کنند و باید فقط سعی و تلاش خودشان را بیشتر بکنند و مشاورهای خوبی داشته باشند مطمئنا می‌توانند جایگاه خیلی خوبی در اروپا برای خود به‌دست بیاورند.

به‌نظر شما جام‌جهانی چقدر می‌تواند به بازیکنان برای رسیدن به این جایگاه کمک کند.

قطعا اگر بازیکنان ایران در جام‌جهانی بدرخشند می‌توانند موفق شوند. جام‌جهانی بهترین فرصت برای بازیکنان ایرانی است تا راهی اروپا شوند و بتوانند با کار درست و کار خوب راهشان را از بقیه جدا و در سطح اول فوتبال دنیا بازی کنند.

نظرتان درباره طارمی چیست؟ بازیکنی که توسط خودتان به فوتبال معرفی شد. آیا نباید مشاور‌های بهتری برای خودش انتخاب می‌کرد؟

مطمئنا بزرگترین مشکل این است که بچه‌های ما مشاوران خوبی کنارشان ندارند. اگر مشاوران خوبی داشته باشند و مشاوره‌های درستی بگیرند بهتر از اینها می‌توانند موفق باشند. ما شرایط طارمی را نمی‌دانیم و انگیزه‌اش برای رفتن و چرا اصلا رفت. ما از زندگی خصوصی طارمی خبر نداریم و نمی‌توانیم نظر بدهیم اما باید این را هم یادآوری کنم که من هم به قطر رفتم و بعد از آن به اروپا منتقل شدم. در آن زمان بعد از جام ملت‌های آسیا فرصت شد تا به اروپا برویم و حالا جام‌جهانی این فرصت را در اختیار بازیکنان ما قرار داده است.

دستیار کی‌روش گفته که از بین لیگ قهرمانان و جام‌جهانی باید اولویت با تیم‌ملی باشد.

ببینید من این مطلب را نخواندم و نمی‌توانم نظر بدهم اما به‌نظر من بهترین تصمیم را کی‌روش برای بچه‌ها می‌گیرد و بازیکنان باید خودشان تصمیم بگیرند.

مجید جلالی در پایان بازی برابر پرسپولیس قهرمانی سرخپوشان را تبریک گفت. به‌نظر شما هم باید پرسپولیس را از حالا قهرمان دانست.

پرسپولیس به نظر من بیشتر راه را رفته است و الان تنها تیمی است که اختلاف زیادی با بقیه دارد و به‌نظر من مجید جلالی حرف غیر‌منطقی نزده است.مطمئنا پرسپولیس کار بزرگی کرده و فکر می‌کنم ۹۹ درصد قهرمان است.

فکر می‌کنید پرسپولیس چرا در لیگ قهرمانان نتوانست به فینال برسد؟

باید امکانات سایر تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان را ببینید و بازیکنانی را که جذب می‌کنند. شما سطح فوتبال باشگاه‌های کشورهای دیگر را کمی نگاه کنید، مثلا بهترین بازیکنان ما را همین قطر می‌گیرد اما مگر می‌توانید بازیکن خارجی تاپ به ایران بیاورید؟ شرایط ما چه از لحاظ سخت‌افزاری و چه از لحاظ نرم‌افزاری خیلی فرق می‌کند.

طاهری مدیر عامل سابق باشگاه پرسپولیس جمعه درباره شبهه‌های مطرح شده پاسخ‌هایی داد.

ببینید من اصلا کاری به صحبت‌های طاهری ندارم و درمورد آن صحبت نمی‌کنم اما مطمئنا باید درباره این موضوع سازمان بازرسی کل کشور دخالت کند و خیلی از مسائل را مشخص کنند. من در برنامه۹۰ یک‌سوال کردم و فقط به این سوال می‌خواهم برسم: «آن ۱۰۰میلیون را که من بابت مالیات دادم، آقایان بردند در حساب خودشان یا نه؟» فقط همین را جواب بدهند و من به چیزهای دیگر کاری ندارم.

نظرتان درمورد عملکرد علی علیپور چیست ؟ می‌تواند مثل شما موفق باشد و پیشرفت کند؟

خیلی‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند البته به‌نظرم ما اگر عقل الان را داشتیم راحت‌تر پیشرفت می‌کردیم. مطمئنا علیپور می‌تواند پیشرفت کند. علیپور امسال خیلی عالی کار کرده است.

علیپور لیاقت دعوت به تیم‌ملی را دارد؟

آن را دیگر من تصمیم نمی‌گیرم. تیم‌ملی فورواردهای بزرگی دارد اما مطمئنا می‌تواند در اردوها انتخاب شود و لیاقت خودش را نشان دهد. دیگر آنجا دست خود علیپور است. به‌نظرم این شانس را باید به علیپور داد.