فیلم/ گفتگو با علی دایی، انگلستان، فروردین ۱۳۹۴ اردیبهشت۰۸

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

فیلم/ گفتگو با علی دایی، انگلستان، فروردین ۱۳۹۴

 

علی دایی که چندی پیش برای بازدید از امکانات باشگاه استوک‌سیتی به کشور انگلیس سفر کرده بود، در آخرین روز حضورش در این کشور گفت‌وگویی با یکی از شبکه‌های اجتماعی انگلیس انجام داد که مهمترین حرف‌هایش را می‌خوانید.

دو بازی آخر تیم‌ملی برابر شیلی و سوئد را نتوانستم ببینم و از نظر فنی نمی‌توانم در مورد آن حرفی بزنم ولی برد مقابل شیلی یکی از بهترین نتایج کسب شده ما بود و بچه‌ها کار بزرگی انجام دادند. آنها در این مدت تحت فشار بودند و نتایج قابل قبولی در این دو بازی گرفتند.

نظر شخصی من ماندن کروش و کمک کردن به تیم‌ملی ماست. او بعد از این همه مدت شناخت خوبی از فوتبال ما پیدا کرده و اصلاً متوجه نمی‌شوم وقتی یک مربی قرارداد دارد این جلسات برای‌ چیست؟! باید هر دو طرف به قرارداد احترام بگذارند تا تیم‌ملی ضرر نکند. (این مصاحبه قبل از قطعی شدن ماندن کروش انجام شده بود)

البته فکر می‌کنم در قضیه کروش مشکل اصلی این است که فدراسیون فوتبال استقلال کافی ندارد. وقتی بچه‌ها کروش را دوست دارند و از همه مهم‌تر مردم هم او را می‌خواهند باید فدراسیون کروش را نگه دارد.

باید سرمایه‌گذاری بهتری روی فوتبال‌مان کنیم تا با حضور دوباره بازیکنان ما در اروپا و نتایج خوب تیم‌ملی در میادین بین‌المللی بتوانیم چهره خوبی از ایران به جوامع بین‌المللی نشان دهیم.

آمدن برانکو به سود پرسپولیس است ولی مشکل این تیم مدیریتی است و باید حل شود. تمام مشکلات از انتخاب غلط وزارت ورزش در هیأت مدیره‌ای بود که به این باشگاه آورد. زمان خود من برخی‌ها اصلاً برای این به هیأت‌مدیره آمدند که مخالفم بودند!

روی جوان‌ها سرمایه‌گذاری کردم که الان فیکس شدند و تازه راهمان داشت سبک می‌شد و مطمئن بودم جوانی که از لیگ یک آمده ۱۰ هفته زمان می‌خواهد ولی از آن بالا فشار آوردند تا هرطور شده در این سه بازی آسان دایی نباید باشد.

ایمان داشتم اگر می‌ماندم الان رده پرسپولیس بهتر بود ولی نگذاشتند.

لیگ ۵۲ روز تعطیل بود و آقایان ۹ بازیکن جدید هم آوردند و اعلام کردند قهرمان می‌شویم ولی پرسپولیس الان از ۱۱ بازی ۷ امتیاز گرفته و تیم من از ۷ بازی ۸ امتیاز گرفته بود.

فایل صوتی دارم که از خود آقایان هیأت‌مدیره هم گرفتم که عین همین جمله را یکی از آقایان گفته بود: «اِ… ما پول بدهیم خلعتبری را نگه داریم، علی دایی موفق شود!»