دایی و قلعه نویی سال بعد کجا می‌روند؟ اردیبهشت۲۰

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

دایی و قلعه نویی سال بعد کجا می‌روند؟

به گزارش “ورزش سه”، تراکتورسازی و نفت تهران در حالی امشب در آخرین بازی رسمی فصل ۹۵-۹۶ فوتبال ایران مقابل هم صف آرایی می کنند که بعد از شکست یا فتح جام حذفی ممکن است راهی تیمی جدید شوند تا باشگاهی جدید جاه طلبی های خود در فوتبال ایران را ادامه دهند.
علی دایی و امیر قلعه نویی به عنوان دو تن از چهره های شاخص فوتبال ایران یک سال عجیب را روی نیمکت تراکتورسازی و نفت سپری کردند تا جایی که زمزمه های خداحافظی آنها از نیمکت دوتیم بعد فینال حذفی از مدت ها قبل در محافل فوتبالی به گوش می رسید. شایعه ای که با صحبت های چند روز گذشته آنها فاصله ای با عملی شدن ندارد.
علی دایی در نفت با مشکلات بسیار عدیده ای روبرو شد از بدقولی مالی باشگاه گرفته تا اعتصاب بازیکنان و عدم حمایت مالکیت بخش خصوصی که از ماه ها قبل این چهره سرشناس را برانگیخت و باعث شد تا او ساز جدایی در پایان فصل را کوک کرده و برای اتمام ماموریتش در نفت لحظه شماری کند. تیمی که در آخرین روزهای نقل و انتقالاتی به دایی سپرده شد و این مربی با هر سختی بود بازیکنان را دور هم جمع کرد و استارت زد تا میانه های نیم فصل دوم مدعی کسب سهمیه آسیا هم بود اما مشکلات امان آنها را برید تا آتش جاه طلبی ها فروکش کند.
اما امیر قلعه نویی قصه متفاوت تری نسبت به دایی دارد چون تیم او با مشکلات و اتفاقاتی روبرو شد که هیچ کس تصورش را نمی کرد. از محرومیت در نقل و انتقالات توسط فیفا گرفته که باعث شد این تیم چندین مهره خود را در نیم فصل از دست بدهد تا مشکلات مالی که در روزهای آخر فصل گریبان تراکتوری ها را گرفت همه و همه دست به دست هم داد تا شایعه خداحافظی امیر از تراکتوری ها بعد از فینال حذفی بیشتر از همیشه به گوش برسد. حلالیت طلبیدن این مربی در کنفرانس مطبوعاتی شب گذشته هم مزید برعلت شد تا خداحافظی او جدی تر از همیشه شود گرچه برخی شایعات هم شنیده می شود که در صورت تغییرات مدیریتی ممکن است معادله جدایی این مربی هم به نحو دیگری حل شود.
اما این که دو مربی سرشناس فوتبال ایران فصل آینده سر از کدام نیمکت در خواهند آورد هم خود سئوال جالبی است چون در حال حاضر هر دو نفر نزدیک به نیمکت سایپا معرفی شده اند و بسیاری آنها را گزینه های اصلی جانشینی حسین فرکی می نامند که در این بین شانس دایی هم تا حدودی بیشتر است. گرچه از نیمکت ذوب آهن اصفهان به عنوان مقصد آتی امیر قلعه نویی نیز شایعاتی شنیده می شود که باید منتظر ماند و دید بعد از فینال امشب چه آینده ای در انتظار هر دو نفر است.