آموزش عزت نفس به سبک علی دایی مرداد۲۱

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

آموزش عزت نفس به سبک علی دایی

به گزارش “ورزش سه”، علی دایی کماکان ستاره بزرگ فوتبال ایران و یکی از محبوب ترین چهر ه های این سرزمین است.

سرمربی این فصل سایپا در یکی از دیدارهایش با بازیکنان یک تیم نونهالان یکی از آن کارهای فوق العاده جالبش را انجام داد.

بعد از بازی سایپا مقابل استقلال خوزستان تعدادی از بچه های کوچک فوتبالیست نونهال و خردسال اهوازی برای دیدار با علی دایی آمده بودند و دایی مثل همیشه با مهربانی ویژه ای به این هوادارانش هم پاسخ داد. اما دایی درحالی که با بچه ها خوش و بش می کرد مانع از این شد که یک بازیکن نونهال دست او را ببوسد.

دایی درحالی که اجازه این کار را نداد، پیشانی این بازیکن نونهال را بوسید و به او گفت:« فقط دست و پدر و مادرت را می بوسی» .

نگاههای کودک فوتبالیست به گونه ای بود که می شد اثرات این حرف سرشناس ترین فوتبالیست تاریخ ایران را در چهره اش به خوبی خواند.

علی دایی در آن شلوغی و ازدحام ارتباط با این کودکان یک کار فرهنگی بزرگ انجام داد و او به آن کودک و همبازیانش یاد داد که تنها کسی که شایسته دست بوسی است والدین وپدر و مادرها هستند.

همه از میزان عشق و علاقه دایی به خانواده اش باخبر هستند و می دانند آنچه دایی به این کودک گفت چیزی است که قهرمان فوتبال ایران و آسیا به آن ایمان دارد.

رفتار علی دایی در اهواز به حدی تاثیرگذار و زیبا بود که بی شک ویدئوی این لحظه می تواند در فضای مجازی به عنوان یک رفتار مهم فرهنگی دست به دست شود ضمن اینکه قطعا آنچه دایی می گوید به دلیل حسن شهرتی که دارد می تواند موجب فرهنگسازی مثبت شود.

دایی چه در دوران بازی و چه در زمان مربیگری اش نشان داده که خودش نیز اهل دست بوسی نیست همواره عزت نفسش زبانزد تمام کسانی بوده که او را می شناخته اند.