برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

بازگشت به زندگی با دایی!

به گزارش “ورزش سه”، ابتدای فصل کمتر کسی تصور می کرد که صبا ، تیمی که دو هفته از شروع تمریناتش می گذشت بتواند وارد لیگ برتر شود و نتایج درخشانی کسب کند. علی دایی وقتی سرمربیگری این تیم را بدست گرفت، تنها چند روز زمان داشت تا تیم خود را ساخته و پرداخته کند. او اما ترجیح داد بازیکنان باتجربه ای جذب کند تا از توانایی های آنها در روزهای آغازین لیگ استفاده کند. دایی به همین دلیل دست روی دو بازیکن مازاد استقلال گذاشت. هاشم بیک زاده و امیر حسین صادقی. سپس حامد لک را جذب کرد و در آخر هم قاسم دهنوی، محمد قاضی و رضا حقیقی.

زمان جذب این بازیکنان، خیلی ها به دایی خرده گرفتند و از او انتقاد کردند اما او سر حرفش ایستاد و البته پای این بازیکنان. حالا که ۱۴ هفته از لیگ گذشته و صبا با کسب ۲۵ امتیاز در رده چهارم جدول قرار گرفته، عیار کار دایی بیشتر به چشم می آید. او این فصل ۵ ستاره سابق فوتبال ایران را احیا کرده. بازیکنانی که  رو به افول بودند اما توسط دایی جذب شدند و حالا همه تیمها حسرت داشتنشان را می خورند.

دایی از حامد لک دروازه بانی در حد تیم ملی ساخته. لک را یک فصل بود که سرحال نمی دیدیدم اما او این فصل درخشان ظاهر شده و فقط با ۹ گل خورده در ۱۴ بازی، سومین دروازه بان لیگ برتر از نظر آماری محسوب می شود. یا امیر حسین صادقی که توسط مظلومی کنار گذاشته شد اما در صبا فوق العاده ظاهر شده و به ستون خط دفاعی این تیم بدل گردیده است. هاشم بیک زاده نیز چنین سرنوشتی را پشت سر گذاشته. او را استقلال نخواست تا به صبا برود. بیک زاده جز چند بازی که به دلیل آسیب دیدگی در ترکیب صبا حضور نداشته، در تمام بازیها به میدان رفته و لقب آچار فرانسه تیمش را به خود اختصاص داده است.

دایی از بیک زاده در پست دفاع راست، دفاع چپ، هافبک راست و هافبک چپ استفاده و او را به کلی احیا کرده.

قاسم دهنوی که به طرز عجیبی از ذوب آهن کنار گذاشته شد این بار با نظر دایی به صبا آمد تا توانایی هایش را اثبات کند. او هم در پست هافبک میانی و هم هافبک راست درخشان ظاهر شده و نشان داده که همان دهنوی سابق است. محمد قاضی همان مهاجمی است که نیم فصل دوم لیگ چهاردهم را در فولاد گذراند اما هرگز نتوانست آن مهاجم همیشگی باشد. قاضی ابتدای فصل و با نظر دایی به صبا پیوست و در این تیم هر چند گلهای پرشماری به ثمر نرسانده اما موثر کار کرده و در خط حمله این تیم یک بازیکن کلیدی بوده.

دایی این فصل ۵ بازیکن را احیا کرده و از این حیث می توان او را رکورددار مربیان لیگ برتری دانست. او فقط نتوانست رضا حقیقی را به فوتبال برگرداند که در این باره هم حرف و حدیث فراوان است. دایی از بازیکنانی که شاید ابتدای فصل زیر ۵۰۰ میلیون می ارزیدند بازیکنانی ساخته که حالا همه آرزوی در اختیار داشتنشان را می خورند و البته ارزششان به حدود یک میلیارد رسیده است.