برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

جذاب‌ترین علی دایی در لباس مربیگری

به گزارش “ورزش سه”، علی دایی فصل گذشته را درحالی با نفت تهران سپری کرد که همه دیگر از وضعیت بغرنج مدیریتی و مالی و حتی هویتی این تیم در دوفصل اخیر باخبر هستند.

هرچند نفت تهران فصل گذشته هم برخی از مهمترین بازیکنانش را از دست داده بود اما دایی با حفظ حداکثر موجودی و جذب چند بازیکن توانست فصل را در میانه های جدول به پایان ببرد اما دایی همین تیم را قهرمان جام حذفی کرد و به آسیا برد.

دایی که آرام آرام تبدیل به مرد اول جام های حذفی می شود نفت را با ویزای حضور در لیگ قهرمانان رها کرد چرا که او خوب می دانست نفت امسال دردسر خالص است. او قبل از نفت هم با صبای قم که این تیم هم مشکلات مالی و مدیریتی عدیده داشت کار کرد و حسابی انرژی اش صرف جمع و جور کردن مسایل مالی شد.

امسال علی دایی در یک تصمیم منطقی به تیمی آمد که شاید در میان تیم های لیگ برتری با کمترین مشکلات و بحران مالی مواجه است. سایپا  باشگاهی متعلق به یکی از ثروتمندترین کمپانی های ایرانی است و این یعنی امسال می توانیم یک علی دایی کامل را از نظر فنی ببینیم.

از طرفی اما این فشار هم می تواند روی دایی باشد چرا که او در این فصل بهانه ای برای مشکلات مالی ندارد و تیمی را در اختیار دارد که بیشترین شباهت را به خواسته هایش دارد. هرچند دایی امسال هم درنقل و انتقالات دنبال ستاره ها نرفت و البته گلایه هایی هم نسبت به عملکرد مسئولان نقل و انتقالات تیمش داشت.

با این وصف علی دایی در آرامش کامل و در تیمی است که امکانات نسبتا حرفه ای در سطح فوتبال ایران را دارا است و به نظر می رسد کسب عنوان در جام حذفی امسال نیز حداقل توقعی است که می توان از دایی داشت. تیم او در هفته اول و در یک بازی دشوار در اصفهان مقابل سپاهان یک امتیاز ارزشمند را به دست آورد.

سه امتیاز دشوار
سایپای علی دایی را می توان از بازی هفته دوم بهتر شناخت. این تیم در اولین بازی خانگی اش یک حریف دشوار به نام صنعت نفت آبادان دارد که در هفته اول استقلال را شکست داده است. دایی خوب می داند که امتیازهای ابتدای فصل در سرنوشت نهایی این تیم بسیار مهم هستند پس در این بازی تیمش باید نمایشی تمام عیار داشته باشد. البته که او برابر تیم آماده و پرمهره آبادانی کار سختی دارد.

هفته های با ارزش سایپا
علی دایی در چهار بازی ابتدایی این فصل با قرعه نسبتا دشواری مواجه شده است. این تیم  بعد از بازی با سپاهان در اصفهان باید به مصاف نفت آبادان باانگیزه در تهران برود. بازی سوم این تیم با استقلال خوزستان در گرمای اهواز است و سپس در هفته چهارم باید در آزادی با استقلال روبرو شود. سایپای دایی اگر بتواند از این بازیهای دشوار خوب امتیاز بگیرد می تواند جایگاه مناسبی را در جدول برای خودش بسازد.

دایی و سایپا
علی دایی با سایپا و در اولین سال مربی گری اش به مقام قهرمانی رسید و قطعا امسال نیز او به دنبال جایگاهی مناسب برای حضور در میان تیم های سهمیه آسیایی است. او در حد توان ستاره های تیمش را حفظ کرده است. مهدی ترابی ماند و محمدرضا اخباری هم بازگشت. او چند بازیکن با مختصات مورد نظر خودش را نیز جذب کرد مثل محمد دانشگر و رضا علیاری از نفت، محمد عباس زاده آقای لیگ یک، دانیال ماهینی و محمدحسین کنعانی زادگان. اما نکته جالب اینجا است که او چند بازیکنی که قبلا به شدت مورد توجهش بودند را از سایپای امسال کنار گذاشت. کسانی مثل محمدرضا خلعتبری، غلامرضا رضایی و حامد لک همه سابقه همکاری با دایی را داشتند. این نشان می دهد تفکرات فنی دایی نسبت به سال های قبل تغییر کرده اند. پس با این وصف دایی مدل ۹۶ می تواند جذاب ترین دایی سال های اخیر در هیبت سرمربی باشد.