خاطره بازی با ورزش در ایام نوروز/ دومین حضور علی دایی روی نیمکت تیم ملی فروردین۰۷

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

خاطره بازی با ورزش در ایام نوروز/ دومین حضور علی دایی روی نیمکت تیم ملی

زاوش محمدی/تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ در ۷ فروردین ۱۳۸۷ در کویت به مصاف تیم ملی این کشور رفت. برای ایران در این دیدار مهدی رحمتی، محسن بنگر،‌ سید جلال حسینی، هاشم بیک زاده، محمد غلام‌نژاد، ابراهیم صادقی، آندرانیک تیموریان، علی کریمی، مهرزاد معدنچی(میلاد میداوودی) ، مسعود شجاعی(محسن خلیلی) و علیرضا واحدی نیکبخت بازی کردند.

در ابتدای بازی که با حملات پرشمار ایران همراه بود،‌ در دقایق ۳ و ۶ واحدی نیکبخت و سید جلال حسینی دروازه کویت را باز کردند،‌ اما در ادامه عدم یارگیری در دفاع خطراتی را روی دروازه کشورمان ایجاد کرد.

سرانجام کویت با بیشتر کردن فشار خود بر روی دروازه ایران و با اشتباه سید جلال حسینی که می‌خواست توپ را به رحمتی پاس بدهد، توانست در دقیقه ۳۶ توسط احمد العزمی‌ به گل نخست برسد. نیمه نخست با نتیجه‌ی ۲ بر ۱ به سود ایران به پایان رسید.

نیمه دوم با تعویض دو بازیکن کویت آغاز شد،‌ دو تیم در ابتدا بازی محتاطانه‌ای را در دستور کار داشتند اما کویت برای جبران گل دوم و به تساوی کشاندن بازی حملات خود را بیشتر کرد تا در دقیقه ۸۴ توسط فهد الراشیدی گل تساوی را به ثمر رساند.

ملی‌پوشان کشورمان در دقایق آخر بازی دست به حملاتی زدند که بی‌نتیجه ماند. در جدی ترین صحنه پاس صادقی را میداوودی از کنار دروازه به بیرون زد. در دقایق پایانی بازی “عادل شماری” به دلیل خطا بر روی ابراهیم صادقی با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد.

تیم ملی فوتبال ایران با ترکیب ۱-۳-۲-۴ بازی می‌کرد.‌ علی دایی از واحدی نیکبخت به عنوان مهاجم نوک استفاده می‌کرد.

این دومین بازی علی دایی به عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی ایران بود.ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقا جنوبی با کویت،امارات و سوریه هم گروه بود.