دایی: برای پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم مرداد۰۸

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

دایی: برای پرسپولیس آرزوی موفقیت می‌کنم

سرمربی تیم فوتبال سایپا می‌گوید فوتبال ملی ایران نتیجه خوبی گرفته اما در رده باشگاهی عملکرد خوبی نداشته است.

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از ایسنا، علی دایی در حاشیه مراسمی که باشگاه سایپا برای شروع فصل گرفته بود، اظهار کرد: در سال‌های اخیر ما در فوتبال کشورمان شاهد موفقیت تیم ملی بودیم اما باشگاه‌های ما در لیگ قهرمانان حرفی برای گفتن نداشتند و از چهار نماینده ما فقط پرسپولیس به جمع هشت تیم رسید. من امیدوارم که پرسپولیس به مرحله بالاتر برود و برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم.

او درباره این مساله که پرسپولیس با وجود بدهکاران زیاد مجوز ثبت قرارداد بازیکنان جدیدش را کسب کرد، گفت: قضیه پرسپولیس با بقیه باشگاه‌ها فرق می‌کند. پرسپولیس ۵۰ میلیون هوادار دارد و نمی‌توان با این قضیه اجتماعی مقابله کرد. مساله ما این است که در انتخاب مدیران‌مان بیشتر دقت کنیم. بازیکنان خارجی خیلی راحت به فیفا شکایت می‌کنند و تیم‌شان را می‌گیرند اما ما نمی‌توانیم این کار را کنیم. باید یک کمیته اجرایی وجود داشته باشد که پول ما را از باشگاه‌ها بگیرد. ما به خاطر فوتبال از خانواده‌هایمان دور هستیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا ادامه داد: ما همیشه از خانواده دوریم و حتی نمی‌توانیم کارهای خودمان را انجام دهیم و یک روز هم که بیکار باشم به دنبال کارهایم می‌روم.

او در پاسخ به این سوال که آیا به باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که در صورت پرداخت بدهی مالیاتی‌اش کل طلبش را به این باشگاه می‌بخشد؟ گفت: این نقل قول برای دو سال قبل است. من در مصاحبه قبلی اعلام کردم که با دستخط خودم نوشتم که از باشگاه پرسپولیس هیچ شکایتی ندارم. اگر بخواهید این را می‌دهم تا چاپ کنید. برخی‌ها می‌خواهند با این حرف‌ها سوء مدیریت خودشان را پنهان کنند. گره‌ای که با دست می‌شود باز کرد خواستند با دندان باز کنند. من در یک روز حسابم بسته شدم و ماشین‌هایم توقیف شد و این به خاطر این بود که دو سال جواب ما را ندادند، در حال حاضر هم قانون محکوم کرده نه علی دایی. من مجبور شدم به قانون متوسل شوم و با توجه به ماده ۲۱۶ بدهی مالیاتی‌ام را گرفتم و باید حق و حقوق من را بدهند.

دایی درباره خداحافظی ابراهیم صادقی، گفت: امروز مراسمی برای خداحافظی ابراهیم صادقی گرفته شد که من برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم در عرصه جدیدی که وارد شده بتواند موفق باشد. ابراهیم صادقی نیازی به تعریف و تمجید من ندارد و لیاقتش خیلی بیشتر از اینهاست.

سرمربی تیم فوتبال سایپا افزود: من فعلا درگیر مراسم سایپا هستم. اگر برسم به مراسم بهترین‌های فوتبال ایران می‌روم.

او در ادامه درباره وضعیت فوتبال ایران تصریح کرد: ما ابتدا باید به این توجه کنیم که چه کسی را به عنوان مدیر انتخاب می‌کنیم و این مدیران با چه نیتی تیم‌های خصوصی را در دست می‌گیرند و با چه نیتی کار می‌کنند. اگر می‌خواهند وارد فوتبال شوند و لابی کنند مطمئناً شکست می‌خورند اما اگر کسی وارد فوتبال شود و به خاطر ذات فوتبال کار کند می‌تواند موفق باشد. فوتبال ما به غیر از چند باشگاه آماتور است و بقیه فقط تیمداری می‌کنند و این به فوتبال ما ضربه می‌زند. در همه جای دنیا بیشتر حمایت از طریق پخش تلویزیونی و اسپانسرها و تبلیغات دور زمین است. تا موقعی که باشگاه‌های ما صاحب استادیوم خصوصی نباشند و تبلیغات دست خودشان نباشد همچنین اگر تلویزیون حق پخش ندهد فوتبال ما در همین حد می‌ماند و باید قانع باشیم. متاسفانه تیم‌های خصوصی ما بدون اینکه توجه کنیم پشتوانه مالی دارند وارد کار می‌شوند. همین سال قبل کلی مکافات داشتیم و همین باعث می‌شود که فوتبال ما آماتور باشد.  وزارت ورزش و جوانان باید از کسانی که وارد فوتبال می‌شوند ضمانت‌نامه بگیرد و باشگاه‌ها باید بودجه مشخصی داشته باشند. اگر این اتفاقات بیفتد فوتبال ما از لحاظ باشگاهی پیشرفت می‌کند.