۲+۱ آقای گل محصول دید شهریار/ علی دایی؛ کشف می‌کنم، پس هستم! مرداد۳۰

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

۲+۱ آقای گل محصول دید شهریار/ علی دایی؛ کشف می‌کنم، پس هستم!

به گزارش “ورزش‌سه”، علی دایی از ابتدای دوران فوتبالش تا کنون همیشه با تلاش و کوشش مسیر پیش روی خود را هموار کرده است. او که در عنفوان جوانی توسط ناصر حجازی به فوتبال ایران معرفی شد و بعد ها با تلاش زیاد به بهترین مهاجم تاریخ کشور تبدیل شد، در دوران مربیگری نهایت تلاشش را به کار گرفته تا شاگردانی مانند خود تربیت کند. آقای گل فوتبال ملی جهان بعد از آویختن کفش های خود در سایپا، پرسپولیس، راه آهن، نفت تهران و صبای قم مربیگری کرده و در این دوران توانسته مهاجمانی را به فوتبال ایران معرفی کند که حالا هرکدام از آنها اسم و رسمی برای خود دست و پا کرده‌اند.

 

کریم انصاری‌فرد؛ کشف ۱۷ ساله

اولین کشف علی دایی در دوران مربیگری کریم انصاری فرد بود؛ سرمربی سایپا در اولین تجربه خود روی نیمکت از پایه های سایپا جوانی ۱۷ ساله را به تمرینات بزرگسالان آورد. او که مانند دایی اهل اردبیل بود، خیلی زود مسیر ترقی را سپری کرد و بعدها در ایران پیراهن پرسپولیس و تراکتورسازی را نیز پوشید. انصاری فرد با وجود سن و سال کمش خیلی زود در فوتبال ایران چهره شد که سابقه دو دوره آقای گلی در کارنامه او می درخشد. او که اکنون عضو المپیاکوس یونان است، برای اوساسونای اسپانیا نیز مدتی به میدان رفت. درباره انصاری فرد شاید خیلی ها این تصور را داشته باشند که او در دوران محمد مایلی‌کهن به بازی گرفته و چهره شد اما واقعیت این است که مهاجم کنونی المپیاکوس توسط دایی به تیم بزرگسالان آورده شد و بعد از کسب تجربه در کنار بازیکنان اصلی توسط مایلی کهن بیشتر فرصت خودنمایی پیدا کرد.

 

مهدی طارمی؛ یک آقای گل دیگر

مهدی طارمی که در دو سال گذشته عنوان آقای گلی لیگ برتر و همچنین برترین بازیکن لیگ های پانزدهم و شانزدهم را از آن خود کرده، همان بازیکن جوانی است که از ایرانجوان بوشهر توسط علی دایی به پرسپولیس آمد و سرمربی کنونی سایپا به خاطر موقعیت هایی که او خراب می کرد، تا مرز اخراج از پرسپولیس هم رفت! مهاجم آماده آن روزهای لیگ یکی از چشم علی دایی دور نماند و در یکی از اولین خریدهایش برای پرسپولیس او را به خدمت گرفت. طارمی حالا بعد از چند سال  به ستاره بزرگ فوتبال ایران شهره شده و قطعا موفقیت هایش در تیم ملی و پرسپولیس را مدیون علی دایی است که اولین بار او را در لیگ برتر به میدان فرستاد.

محمد عباس زاده؛ از شمال به تیم های دایی!

جوان ۲۳ ساله اهل مازندران آنقدر در تیم های این خطه(صنعت ساری و نساجی) خوش درخشید تا علی دایی یک مهاجم دیگر را به فوتبال ایران معرفی کند. محمدعباس زاده بعد از درخشش در نساجی برای فصل ۹۲-۹۳ توسط دایی به پرسپولیس آورده شد و در طول دو فصل ۳۸ بازی برای این تیم انجام داد. عباس زاده بعد از جدایی علی دایی از پرسپولیس با حمید درخشان به اختلاف خورد و در نهایت هم از پرسپولیس رفت اما مسیرش از دایی جدا نشد. او از پرسپولیس به راه آهن و نساجی رفت و با عنوان آقای گلی بار دیگر شاگرد دایی شد. به ثمر رساندن ۲۴ گل در لیگ دسته اول سال گذشته برای نساجی و کسب عنوان آقای گلی باعث شد دایی دوباره خواستار بازیکن سابقش شود. حالا در سایپا او بار دیگر انتظارات را برآورده کرده است و یکی از مهاجمان تاثیرگذار لیگ هفدهم محسوب می شود.

علی علیپور؛ حضور در راه آهن با نظر دایی

علی علیپور همین حالا ۲۱ سال سن دارد و ۴ سال پیش که توسط علی دایی به راه آهن آورده شد، ۱۷ ساله بود. مهاجم سرعتی و خوب این روزهای پرسپولیس ۴ سال پیش بعد از عملکرد خوب در سنگ آهن بافق یزد راهی راه آهنی شد که هدایتش را علی دایی برعهده داشت. درخشش او در راه آهن با هدایت دایی و استیلی در نهایت باعث شد تا این بازیکن با نظر حمید درخشان راهی پرسپولیس شود و اکنون یکی از ارزشمندترین بازیکنان لیگ برتر باشد. با این تفسیر علیپور را هم باید یکی از کشف های علی دایی بدانیم.

 

امید عالیشاه؛ پرنده خوشبختی در راه آهن و پرسپولیس

اگرچه به خاطر مشکلاتی که در امر خدمت سربازی و محرومیت تراکتورسازی پیش آمده، امید عالیشاه مدتی دور از فوتبال است اما بی تردید او نیز یکی از بازیکنان خوبی است که توسط دایی به فوتبال معرفی شد. مهاجم سابق نساجی مازندران بعد از دوران نه چندان خوبی که در تیم های پایه نفت تهران داشت، توسط علی دایی به راه آهن برده شد و برای اولین بار در لیگ برتر پیراهن این تیم را پوشید. دایی بعد از حضور در پرسپولیس عالیشاه نیز را با خود برد و این بازیکن سرعتی چند سال یکی از بهترین نفرات سرخپوشان محسوب می شد که به بازوبند کاپیتانی نیز رسید. عالیشاه نیم فصل سال گذشته برای گذراندن خدمت سربازی راهی تراکتورسازی شد اما نتوانست به واسطه محرومیت فیفا در این تیم بازی های زیادی انجام دهد و حالا هم چون سرباز است، فعلا نمی تواند در تیم دیگری به میدان برود.