گزارش پارسینه از مقصد بعدی شهریار/ دایی سرانجام تراکتوری می شود؟ اردیبهشت۱۷

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

گزارش پارسینه از مقصد بعدی شهریار/ دایی سرانجام تراکتوری می شود؟

علی دایی اصولا در هر تیمی مربیگری می کند، آن تیم و باشگاه دچار مشکلات عمده مالی می شوند . شاید یکی از دلایل آن قراردادهای سنگین شخص دایی و همکارانش با آن باشگاه است که تقریبا یک سوم یا یک چهارم کل بودجه ی باشگاه به کادر فنی و علی دایی می رسد.
حالا اما پیشنهاد وسوسه کننده ای به شهریار فوتبال ایران رسیده است. دیر یا زود این اتفاق رخ خواهد که اقای گل فوتبال جهان به عنوان یک شهروند آذری زبان، بر روی نیمکت تراکتور بنشیند.
دایی در کنفرانس پس از بازی مقابل تراکتورسازی با سوال خبرنگاری مواجه شد که به نظر، جذاب‌ترین پرسش برای او بود. خبرنگاری از علی دایی پرسید: «آیا حاضر هستید در تبریز مربیگری کنید». جواب علی دایی هم قابل پیش‌بینی بود: «من خودم آذری هستم. اگر بتوانم و شرایطش پیش بیاید، برای من هم مانند همه افراد افتخار است که برای همزبانان خودم کار کنم و افتخاری بالاتری از این وجود ندارد. تا کنون که چنین فرصتی پیش نیامده و اگر پیش بیاید از آن استقبال می‌کنم و در خدمت آذری‌ها خواهم بود.»
حالا برای سرمربی متوسطی مانند علی دایی با رقم قرارداد بالا‏، گزینه تراکتورسازی یک رویاست. کسی که سودای بازگشت به نیمکت تیم ملی و پرسپولیس را در سر داشت‏، انقدر نتایج «معمولی» گرفت که حالا گزینه‌هایش به نفت تهران و صبای قم خلاصه می‌شود. زور آخرش این باشد که به سایپا برگردد.
همین نتایج معمولی علی دایی باعث شده که انقدر هیجان‌زده از پیشنهاد تراکتورسازی استقبال کند. پیشنهادی که از سوی خبرنگار مطرح شد نه مدیران باشگاه!
باید دید علی دایی که سال ها است از موفقیتش در قامت باشگاهی می گذرد، می تواند با قهرمانی نفت تهران در جام حذفی، حداقل با کارنامه درخشانی به تراکتورسازی برود که تماشاگرانش فقط و فقط با قهرمانی شاد خواهند شد.