۱۰۰ گله / بعد از ۱۰ سال روزی که دایی ۱۰۰ گله شد‎ آبان۲۶

برچسب ها

نوشته های مشابه

اشتراک گذاری کنید

۱۰۰ گله / بعد از ۱۰ سال روزی که دایی ۱۰۰ گله شد‎

به گزارش “ورزش سه”، علی دایی که قبل از این دیدار ۹۸ گله بود، به امید صد گله شدن به میدان آمد، علی دایی که در روز ۱۴ مهر ۸۰ با انجام بازی برابر تایلند به صدمین بازی ملی رسیده بود حالا به انتظار گل صدم بودند و آحاد فوتبال هم در انتظار کشیدن برای رسیدن دایی به گل صدم لحظه شماری می‌ کردند ایران بازی رفت برابر لائوس را در شهر «وین تیان» مرکز لائوس ۷ ـ صفر برده بود.

در دقیقه ۷ بازی در تهران، گل اول بازی را دایی زد و ۹۹ گله شد او در دقیقه ۱۹ گل دوم ایران را زد و با این گل به صدومین گل ملی رسید و به عنوان اولین صدگله فوتبال ملی در تاریخ این رشته شد و افتخاری عمیق را نصیب فوتبال ایران کرد.

دایی گلزنی را ادامه داد و در دقیقه ۲۷ گل سوم ایران و خودش را زده و ۱۰۱ گله شد. او در دقیقه۵۸ چهارم خودش و ایران و گل ۱۰۲ ملی خود را زد، بعد از این گل نکونام در دقایق ۶۳ و ۷۲ و آرش برهانی در دقیقه ۶۸ سه گل دیگر زده و بازی ۷ ـ صفر تمام شد.

اما روند گلزنی دایی ادامه یافت. او برابر پاناما گل ۱۰۳ را زد، به بوسنی گل ۱۰۴ خود را زد، برابر ژاپن به ۱۰۵ رسید، برابر لیبی به گل ۱۰۶، مقابل توگو گل ۱۰۷ برابر تایوان گل ۱۰۸ و بالاخره گل ۱۰۹ و گل آخر خود را در برابر کاستاریکا به ثمر رساند.